DME. Dominik Kopeć czwarty na 100 metrów

Dominik Kopeć zajął czwarte miejsce w biegu na 100 metrów na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie. Polski sprinter uzyskał czas 10,21 s.

Tomasz Skrzypczyński
Dominik Kopeć Getty Images / Na zdjęciu: Dominik Kopeć
Po fantastycznym rezultacie 10,05 s uzyskanym w ubiegłą sobotę w Niemczech, liczyliśmy na kolejny bardzo szybki bieg Dominika Kopcia na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie, czyli imprezie zaliczanej do Igrzysk Europejskich.

Polak zajął ostatecznie czwarte miejsce z czasem 10,21 s, co mimo słabszego rezultatu niż kilka dni temu, jest dobrym wynikiem, dającym 13 punktów do klasyfikacji generalnej reprezentacji Polski w DME.

- Bieg nie poszedł po mojej myśli. Usztywniłem się w drugiej części dystansu. Głupi błąd, zamiast pobiec swoje zacząłem się ścigać z rywalami. Liczyłem dziś na dużo lepszy wynik - ocenił na antenie TVP Sport.

Dodajmy, że wśród kobiet najlepsza była Ewa Swoboda i zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich. Wcześniej srebro w biegu na 400 m wywalczyła Natalia Kaczmarek.