Polka zaskoczyła rekordem życiowym. Nie wszystkim wiodło się tak dobrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Emilia Kusy
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Emilia Kusy
zdjęcie autora artykułu

Emilia Kusy z pozytywnej strony zaprezentowała się podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie. Polka ustanowiła nowy rekord życiowy w skoku o tyczce.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed rozpoczęciem konkursu skoku o tyczce kobiet na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie każde miejsce wyższe niż 16. w wykonaniu Emilii Kusy wzięlibyśmy w ciemno. Tymczasem Polka spisała się znacznie powyżej oczekiwań.

Polka w pierwszej próbie zaliczyła 3,90 m, to samo uczyniła z wysokością 4,10 m, a później także z 4,25 m. W ten sposób ustanowiła swój nowy rekord życiowy i została sklasyfikowana ex-aequo na dziesiątej lokacie. Do drużynowego dorobku Biało-Czerwonych dorzuciła 6,5 punktu.

13. miejsce w skoku w dal zajął Mateusz Jopek, z kolei poniżej oczekiwań spisała się Angelika Sarna. Tej zabrakło sił na ostatnich metrach biegu B na dystansie 800 metrów i w całej stawce była 14 (trzy punkty dla Polski).

Kilkanaście minut później na bieżni zameldował się Filip Ostrowski i ambitnie walczył na dystansie 1500 metrów. Wystarczyło na siódme miejsce - z czasem 3:38,80. - Zawsze chciałem być w takim miejscu. Zdycham, ale się cieszę - powiedział młody lekkoatleta w rozmowie z dziennikarzem TVP.

Czytaj także: Nowicki nie miał sobie równych! Mamy kolejne złoto

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #1. Zaskakujące wyznanie Adrianny Sułek. "Nie chciałam już trenować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty