Wiadomo, kiedy Diamentowa Liga wróci do Polski

Dokładnie miesiąc po zawodach Diamentowej Ligi w Chorzowie ogłoszony został termin kolejnej edycji. Rywalizacja na Stadionie Śląskim przeprowadzona zostanie dopiero po igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Natalia Kaczmarek Materiały prasowe / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Cykl Diamentowej Ligi trafił do Polski w 2022 roku. Było to pokłosiem odwołania zawodów w Chinach. Rywalizację przeprowadzono na Stadion Śląskim w Chorzowie i okazała się ona organizacyjnym sukcesem.

16 lipca 2023 przeprowadzono drugą edycję, a już w przyszłym roku czołowi lekkoatleci świata ponownie pojawią się w "Kotle Czarownic".

- Od dawna chcieliśmy wrócić na termin w końcówce sezonu, już po głównej imprezie sezonu. I to się teraz uda - powiedział Piotr Małachowski, dyrektor sportowy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, cytowany w informacji prasowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pozowała do zdjęcia. Gwiazdy PSG wszystko popsuły

Władze World Athletics potwierdziły, że 15. edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej przeprowadzona zostanie 25 sierpnia 2024 roku, a więc już po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Według nieoficjalnych doniesień, było to możliwe z uwagi na wysoką frekwencję oraz wysoki poziom sportowy podczas ostatnich zawodów.

Na trybunach Stadionu Śląskiego w lipcu zasiadło około 25 tys. kibiców. To drugi najlepszy wynik podczas Diamentowej Ligi. Lepiej pod tym względem wypadł jedynie Londyn.

- Śląsk pokonał na obu polach wydarzenia, które od lat stanowiły kręgosłup lekkoatletycznego kalendarza: Lozannę, Monako, Oslo, a nawet Paryż, gdzie padły tej wiosny rekordy świata. Światowa centrala dostrzega potencjał, który drzemie w Śląskim. Nie ukrywam, czujemy dumę - skomentował Marek Plawgo, dyrektor ds. komunikacji zawodów.

Czytaj także:
Wielka rywalka Kaczmarek opuści MŚ 2023 w Budapeszcie
Jest nagranie! Show Piotra Liska w Niemczech

Czy w Polsce powinny odbyć się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy lub świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×