Wszystko sprawdzili. Swoboda ma czego żałować

Ewa Swoboda zajęła 6. miejsce w finale biegu na dystansie 100 metrów podczas MŚ w lekkoatletyce. Ukończyła go w czasie 10,97 s, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w karierze. Genialny wynik uzyskała jednak nie tylko na koniec zmagań.

Jakub Fordon
Ewa Swoboda PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Istny rollercoaster przeżywała w poniedziałek Ewa Swoboda. Po biegach półfinałowych wszystko wskazywało na to, że nie zobaczymy jej w finale. Zabrakło jej zaledwie... jednej tysięcznej. Gdy pogodziła się z tym, została wezwana przez delegatkę techniczną.

Ta przekazała jej, że sędziowie po naradzie zmienili decyzję. Ostatecznie do finałowej rywalizacji dopuszczono dziewięć zawodniczek, wśród których znalazła się Polka.

W finale nasza biegaczka spisała się bardzo dobrze. Na mecie zameldowała się jako szósta zawodniczka MŚ w lekkoatletyce 2023. Co więcej, po raz trzeci w życiu złamała granicę 11 sekund na dystansie 100 metrów, kończąc bieg z czasem 10,97 s.

Czas uzyskany w finale był jej drugim najlepszym w karierze. We wcześniejszych biegach w Budapeszcie również wykręciła niesamowite wyniki. Już w eliminacjach złamała granicę 11 sekund (10,98 s), natomiast półfinał ukończyła z czasem 11,01 s.

"Ewa Swoboda uzyskała na mś drugi, trzeci i czwarty czas kariery :) (10.97, 10.98, 11.01) Wszystkie przy wietrze w twarz - kalkulatory wpływu wiatru na czas pokazują, że w każdym z tych 3 biegów przy korzystniejszych warunkach poprawiłaby rekord Polski (10.93 Kasprzyk z 1986)" - napisał na Twitterze lekkoatletyczny serwis Athletics News.

Przeczytaj także: Tyle zarobiła Ewa Swoboda za historyczny wynik "Jedna Swoboda". Kolejna jednostka czasu ZOBACZ WIDEO: Polski medalista MŚ niedoceniany? "To trochę przykre"
Czy Ewa Swoboda w przyszłości pobije rekord Polski?