Świetny finisz Natalii Kaczmarek. Udane zwieńczenie sezonu

Natalia Kaczmarek z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w finałowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene. Polka popisała się kolejnym doskonałym finiszem.

PS
Natalia Kaczmarek Materiały prasowe / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Przed niespełna miesiącem Natalia Kaczmarek osiągnęła jeden z największych sukcesów w swojej karierze, zdobywając srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Polka przegrała wówczas tylko z Marileidy Paulino, która była poza jej zasięgiem.

Ten scenariusz powtórzył się także w niedzielę, w Eugene - podczas finałowych zawodów Diamentowej Ligi. Dominikanka jako jedyna złamała 50 sekund na dystansie 400 metrów i jako pierwsza wpadała na metę.

Kaczmarek z kolei ruszyła bardzo spokojnie, ale trzymała kontakt z czołówką. Po około 300 metrach zajmowała piątą lokatę, a na ostatnich stu rozpoczęła doskonały finisz, który wywindował ją na drugą lokatę (czas 50,38 s).

W niedzielę, w Eugene, mieliśmy jeszcze jedną naszą reprezentantkę, ale ta nie zdołała nawiązać tak równej walki ze zdecydowanie silniejszą światową czołówką. Chodzi o Pię Skrzyszowską, która na 100 metrów przez płotki była ósma (12,81 s).

Przypomnijmy, z kolei, że w pierwszym dniu finału Diamentowej Ligi z doskonałej strony zaprezentował się Norbert Kobielski, który ustanowił nowy rekord życiowy w skoku wzwyż i wywalczył zarazem przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×