Niepełnosprawni sportowcy są wśród nas. Debata o wyjątkowych zawodnikach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Sport bez Barier
Materiały prasowe / / Sport bez Barier
zdjęcie autora artykułu

Jeszcze 20 lat temu osoby niepełnosprawne musiały wykazać się tytaniczną determinacją, by uprawiać sport. Przez ten czas wiele się jednak zmieniło i dziś droga do sukcesu jest w zasięgu możliwości tysięcy sportowców.

Dziś niepełnosprawność nie oznacza konieczności rezygnacji z wszelkich form aktywności sportowej. Niepełnosprawni mogą spacerować, wędrować po lasach, pływać, uprawiać gimnastykę, a także koszykówkę na wózkach, judo i inne sporty. Dzięki osiąganym sukcesom stają się popularni w życiu publicznym i mediach, a także stanowią inspirację dla innych.

O korzyściach płynących z uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami rozmawiamy w publicznej debacie on-line, którą zorganizowaliśmy pod hasłem "Możesz więcej!".

Ogólnopolska kampania „Sport bez Barier” – edycja 2023, realizowana jest przy wsparciu: Fundacji ARP, Fundacji BGK, Fundacji PFR, Fundacji PGNiG oraz Totalizatora Sportowego. Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Sport bez Barier”- edycja 2023.

Więcej na:

https://sportbezbarier.pl/

https://www.facebook.com/FundacjaNeuronPlus

https://www.instagram.com/neuronplus/

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (0)