Mistrz olimpijski wbił szpilkę znanemu posłowi

Za nami kolejny dzień burzliwych obrad w pierwszym posiedzeniu X kadencji Sejmu. Mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski wbił szpilkę jednemu ze znanych posłów.

MM
Szymon Ziółkowski PAP / Piotr Matusiewicz / Na zdjęciu: Szymon Ziółkowski.
W środę odbyło się kontynuacja pierwszego posiedzenia nowego Sejmu. Posłowie nowej kolacji rządzącej, czyli PO, PSL, Polski 2050 i Lewicy poparli projekt zmian w regulaminie Sejmu dotyczący m.in. sposobu głosowania nad wyborem premiera w tzw. drugim kroku konstytucyjnym.

Taki pomysł nie spodobał się drugiej stronie, czyli politykom Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Marek Jakubiak powiedział wprost, że takie działanie zmierza do łamania tajności głosowania. Na jego słowa szybko odpowiedział mistrz olimpijski z Sydeny Szymon Ziółkowski.

Były młociarz napisał na swoim koncie na portalu X (dawny Twitter), że według posła Jakubiaka, głosowanie w sejmie jest tajne niczym wybór papieża podczas konklawe. Dodatkowo Ziółkowski dość żartobliwie zaproponował, aby postawić komin nad sejmem.

Szymon Ziółkowski to także były poseł na sejm VIII kadencji. W wyborach w 2015 roku w okręgu poznańskim z list Platformy Obywatelskiej uzyskał niespełna 30 tysięcy głosów. Cztery lata później nie uzyskał reelekcji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

Zobacz także:
O błędzie Polaka mówi cała Francja
Media: Świątek rozważa wielki zakup. Cena? 5 mln zł

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×