Kosmos. Wyśmienity bieg Ewy Swobody

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Getty Images / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
zdjęcie autora artykułu

Ewa Swoboda pokazała moc w eliminacjach biegu na 60 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Polka awansowała w świetnym stylu do półfinału. Awans uzyskała też Magdalena Stefanowicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Ewa Swoboda przyjechała do Glasgow jako druga najszybsza sprinterka w tym roku na świecie i kandydatka nawet do złotego medalu Halowych Mistrzostw Świata. I w eliminacjach pokazała, że nie jest to jedynie myślenie życzeniowe.

Polka zaliczyła znakomity start z bloków, zostawiając wszystkie rywali daleko z tyłu. Swoboda wpadła pierwsza na metę ze znakomitym wynikiem 7,02 s!

To drugi najlepszy rezultat naszej sprinterki w tym sezonie i świetny prognostyk przed kolejnymi biegami. Jest bowiem ogromna szansa na złamanie granicy 7 sekund.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Swoboda wywalczyła w tej samej hali złoty medal Halowych Mistrzostw Europy.

- Zdziwiłam się, że było tak szybko. Trochę zostałam w blokach i to na pewno nie był bieg perfekcyjny. Było luźno, jestem zadowolona. Widzimy się wieczorem w półfinale - oceniła sprinterka.

Do kolejnej rundy awansowała też Magdalena Stefanowicz. Będąca w życiowej formie nasza reprezentantka zajęła w swojej serii trzecią pozycję (7,26 s) i pobiegnie w półfinale HMŚ.

Półfinały biegu na 60 metrów kobiet jeszcze w sobotę o godz. 20:45. Finał odbędzie się dwie godziny później.

Tomasz Skrzypczynski, WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty