Tak Swoboda pobiła rekord. Co za przewaga!

Ewa Swoboda szaleje podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow! Polka ma jeden cel - medal. I w półfinale udowodniła, że nie są to słowa rzucone na wiatr. Zobacz, co zrobiła z rywalkami.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Ewa Swoboda nie do złapania Twitter / oficjalny profil TVP Sport / Ewa Swoboda nie do złapania
Wielką formę zbudowała Ewa Swoboda na HMŚ Glasgow 2024! Najpierw doskonałe kwalifikacje, a potem jeszcze lepszy bieg w półfinale, gdzie pobiła rekord Polski.

Polka doskonale wystartowała i pomknęła do mety zostawiając rywalki za plecami. Przewaga na linii mety była naprawdę imponująca. A czas? 6,98 s! Wcześniej również należał do Swobody. Był gorszy o zaledwie jedną setną.

- Historyczne wydarzenie, wspaniały bieg - przyznał po biegu komentator stacji TVP Sport, która transmituje to wydarzenie.

Z jak dużą przewagą Swoboda przybiegła nad resztą stawki? Wystarczy powiedzieć, że druga na mecie Belgijka Rani Rosius zanotowała czas 7:12, czyli o 0,14 sekundy gorszy.

Dodajmy przy okazji, że czas naszej sprinterki 6,98 s to najlepszy wynik na świecie w tym roku. Czy Polka sięgnie po upragnione złoto? Finał biegu na 60 metrów kobiet jeszcze w sobotę, o godz. 22:45.

Zobacz także:
Dramat tuż przed metą. Jest nagranie
Fatalne wieści. Polak wycofany z HMŚ

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×