Katastrofa Piotra Liska. Tego nikt się nie spodziewał

Piotr Lisek bardzo szybko zakończył udział w konkursie skoku o tyczce podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow. Takiego scenariusza nie zakładał chyba nikt.

PS
Piotr Lisek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Trudno było wiązać z Piotrem Liskiem medalowe nadzieje podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Glasgow, choć od lat dostarczał on kibicom wielu emocji na wielkich imprezach. Nie tym razem. Najważniejsza impreza tej części sezonu zakończyła się dla niego bardzo szybko.

Problemy zaczęły się już na samym początku - przy wysokości 5,50 m. Polak nie zdołał pokonać poprzeczki w pierwszym podejściu i od razu zdecydował, że kolejną próbę przeniesie na 5,65 metra. Również nieskutecznie atakował tę wysokość.

Ale postawił wszystko na jedną kartę - postanowił walczyć o wysoką lokatę, a nie po prostu zaliczenie udanej próby. Dlatego ostatnią przeniósł na 5,75 m. Nie udało się, choć w bieżącym sezonie pokonywał już poprzeczki zawieszone wyżej. W efekcie nie zaliczył ani jednej wysokości podczas konkursu mistrzostw świata.

- Mam pretensję tylko do siebie. Dzisiaj kompletnie nie łapałem wysokości. Wszystko jechało w przód. Szkoda, że się tak potoczyło. Mogę was tylko przeprosić - przekazał przed kamerą Telewizji Polskiej.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×