"Ból był ogromny". Dramat Polaka na mistrzostwach świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Norbert Kobielski
Getty Images / / Na zdjęciu: Norbert Kobielski
zdjęcie autora artykułu

Norbert Kobielski przeżywa trudny czas. Lekkoatleta zmaga się z urazem, który nie ułatwiał mu zadania podczas niedzielnej rywalizacji w Glasgow. - Trzeba zacisnąć zęby i udawać, że nic się nie dzieje - mówił w rozmowie z TVP Sport.

W tym artykule dowiesz się o:

Niedzielne zmagania w trakcie Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow nie najlepiej rozpoczęły się dla Norberta Kobielskiego. Była szansa, że zakończy je bez zaliczenia jakiejkolwiek wysokości. Do przełamania doszło dopiero w ostatniej próbie. Kolejne próby pozwoliły mu ostatecznie na zajęcie siódmego miejsca.

Na pewno zadanie utrudniał mu uraz pięty, z którym walczy już od początku sezonu. - Wynik dramat, nie ma co się oszczędzać. Na pewno 2,24 to nie jest coś, co by mnie satysfakcjonowało - powiedział w wywiadzie dla TVP Sport.

- Męczyłem się, ból był ogromny, ale to są mistrzostwa świata, tutaj trzeba zacisnąć zęby i udawać, że nic się nie dzieje. Myślę, że siódme miejsce i tak jest zadowalające, patrząc na to, co za mną - dodał.

Norbert Kobielski ma jednak nadzieję, iż w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu wróci do najwyższej formy.

- Oczywiście, ja zrobię wszystko co w mojej mocy, aby doprowadzić się do ładu i skoczyć tam jak najwyżej. Nic nie obiecuję, nic nie zapowiadam, wierzę, że stać mnie na rekord Polski. Chciałbym to zrobić właśnie tam  - podsumował.

W niedzielnej rywalizacji najlepszy był Hamish Kerr, który skoczył 2,36 m. Srebrny medal wywalczył Shelby McEwen, a brązowy powędrował do Sanghyeoka Woo.

Zobacz też: Polska sztafeta 4x400 metrów w finale HMŚ Czekaliśmy tyle lat. Mamy potwierdzenie ws. Ewy Swobody [OPINIA]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (5)
avatar
yes
3.03.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Na igrzyskach olimpijskich też niczego nie zwojuje...  
avatar
yes
3.03.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Lisek pojechał na strącanie poprzeczki W skoku o tyczce. Wtrącił 3 razy, za każdym razem na większej wysokości. Czy znał swoje możliwości? Z postawy wynika, że nie. Na 6,20 też pewnie dzisiaj Czytaj całość
avatar
Trzygrosz54
3.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Podanie nazwisk zawodników bez krajów,które reprezentują wygląda na brak profesjonalnego podejścia...Chyba nie reprezentowali Rosji ,czy Białorusi..?  
avatar
jotwu
3.03.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Był słaby.To dramat? Piszcie po ludzku,bez tych wydziwień.  
avatar
Krzysztof Nilewicz
3.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Parę tygodni temu powiedział, że będzie mistrzem olimpijskim w Paryżu...no i o czym tu gadać?