Tak się pisze historię. Nagranie z Polką będzie hitem

Ona jest niemożliwa! W finałowym biegu na 60 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska potwierdziła swoją wysoką formę i zdobyła brąz Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Tylko spójrz, jak świetnie pobiegła Polka!

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Pia Skrzyszowska w akcji Twitter / TVP Sport / Pia Skrzyszowska w akcji
To, że polska płotkarka znajduje się w znakomitej formie pokazała już na samym początku Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Pia Skrzyszowska medalowe nadzieje rozbudziła już samym biegiem w eliminacjach.

Polka pobiegła wówczas "na luzie" i uzyskała 7,80 s - nie tylko swój najlepszy wynik w sezonie, ale też najlepszy w sesji eliminacyjnej.

Półfinał w jej wykonaniu był jeszcze lepszy! Pia Skrzyszowska wpadła na metę druga z czasem 7,78 s i wyrównała swój rekord życiowy, który ustanowiła przed rokiem w Toruniu.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

22-latka świetnie poradziła sobie również w bardzo mocno obsadzonym biegu finałowym. Choć wystartowała nie najlepiej, w mgnieniu oka odrobiła straty do rywalek i mogła cieszyć się później z brązowego medalu mistrzostw świata (7,79 s).

Złoto wywalczyła Devynne Charlton (Bahamy) z czasem 7,65 s, która ustanowiła w niedzielę rekord świata w biegu na 60 metrów przez płotki, a srebro zgarnęła Cyrena Samba-Mayela z Francji (7,74 s).

Medalowy bieg Polki można zobaczyć poniżej:

Czytaj także:
Katastrofa Piotra Liska. Tego nikt się nie spodziewał
Gwiazda kadry Polski bez ogródek po tym, co stało się w Glasgow

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×