Świetne wieści. Polka z najlepszym wynikiem od sześciu lat i minimum na ME

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Marcelina Witek-Konofał
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Marcelina Witek-Konofał
zdjęcie autora artykułu

W portugalskiej Leirze trwa Puchar Europy w rzutach. Udaną próbą popisała się Marcelina Witek-Konofał, która po raz ostatni wynikiem lepszym niż 60 metrów mogła szczycić się 6 lat temu.

W tym artykule dowiesz się o:

Powoli rozpoczyna się sezon lekkoatletyczny na stadionach. W Portugalii (w dniach 9-10 marca) odbywa się Puchar Europy w rzutach, w którym nie brakuje polskich akcentów.

Zdaje się, że do optymalnej dyspozycji zaczyna wracać Marcelina Witek-Konofał. W ostatnich latach zmagała się bowiem z wieloma problemami, głównie z kontuzjami. Ponadto musiała zrobić sobie przerwę od sportu ze względu na ciążę.

Na właśnie trwającym Pucharze Europy Polka popisała się świetną próbą - uzyskała rezultat 60,08 metra, co jest jej najlepszym wynikiem od 2018 roku. Wtedy to Witek-Konofał rzuciła aż 66,53 metra.

ZOBACZ WIDEO: "Boski styl". Poruszenie w sieci po nagraniu Małgorzaty Rozenek

To dobry prognostyk przed tegorocznymi mistrzostwami Europy. Te odbędą się w dniach 7-12 czerwca. Rezultat, jaki osiągnęła Witek-Konofał, to minimum na ME. Ten wynosi 60 metrów w przypadku kobiet (w przypadku mężczyzn są to 83 metry).

W Portugalii rywalizuje także inna z reprezentantek Polski, Maria Andrejczyk. W przypadku wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio nie ma jednak dobrych wieści. 28-latka po dwóch rzutach z niepełnego rozbiegu zrezygnowała z dalszego startu. Powodem były problemy zdrowotne.

Zobacz także: Warszawska Syrenka oblana farbą. Mistrz olimpijski nie wytrzymał Kuriozalna kontuzja. Polacy stracili wielkiego rywala na IO

Źródło artykułu: WP SportoweFakty