Włodarczyk nagle zmieniła plany. "Jestem na to za stara"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
zdjęcie autora artykułu

Anita Włodarczyk wie, że przed nią ostatnie igrzyska olimpijskie. Nasza utytułowana lekkoatletka stara się uważnie dobierać plany startowe. Z tego względu zrezygnowała z występu w jednej imprezie, o czym poinformowała w rozmowie z "Faktem".

Urodzona w Rawiczu Anita Włodarczyk z pewnością należy do grona najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek. Blisko 39-letnia lekkoatletka ma na koncie trzy olimpijskie złota i cztery tytuły triumfy w mistrzostwach świata.

Włodarczyk przygotowuje się do ostatniej wielkiej imprezy w karierze. Już tego lata powalczy o kolejny medal w igrzyskach olimpijskich. Dziwić zatem nie powinno, że występ w Paryżu traktuje priorytetowo.

Jak dowiedział się "Fakt", Włodarczyk zdecydowała się z tego powodu zmienić plany. Nie poleci do Nairobi, gdzie odbędzie się miting zaliczany do World Athletics Continental Tour.

ZOBACZ WIDEO: Emerytura Gortata z NBA wynosi 33 tys. zł? "Te dane są dostępne"

- W Paryżu firma Adidas robiła ogólnoświatową prezentację strojów olimpijskich. Dostałam zaproszenie, więc zmieniłam plany. Za dużo byłoby podróży, a ja już jestem na to za stara - wyznała ze śmiechem Włodarczyk.

- Samolot, który miał lecieć do Kenii, został przekierowany do Paryża. Możecie tak napisać - dodała nasza wielka mistrzyni, która udała się do Paryża na czwartkową prezentację.

Dla Włodarczyk wizyta w Paryżu była jej pierwszą okazją do poznania bliżej francuskiej stolicy. Jak jednak stwierdziła, nie miała czasu, aby wybrać się na stadion olimpijski. Ten odwiedzi w lipcu, jeszcze przed igrzyskami, gdy odbędzie się na nim mityng.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca (piątek) i potrwają do 11 sierpnia (niedziela).

Czytaj także: Iga Świątek była gwiazdą reprezentacji. Tak przedstawia się najnowszy ranking Roszady w światowej czołówce. Niedobre wieści dla Huberta Hurkacza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Anita Włodarczyk wywalczy złoty medal w Paryżu?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
zbihaj
20.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niestety medalu nie będzie. Finału też. Przykre ale prawdziwe. Na koniec kariery ta pani była trochę zarozumiała, niestety. A to nieładnie tak się zachowywać.  
avatar
Robertus Kolakowski
20.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dobrze robi, że oszczędzą zdrowie.