Zdobył złoty medal. I nagle wyciągnął z butów to

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mattia Ozbot/Getty Images / Na zdjęciu: Gianmarco Tamberi
Getty Images / Mattia Ozbot/Getty Images / Na zdjęciu: Gianmarco Tamberi
zdjęcie autora artykułu

Gdy złoty medalista w skoku wzwyż Gianmarco Tamberi po jednej z prób złapał się za nogę, kibice w Rzymie byli przerażeni. Okazało się jednak, że... to jeden z elementów jego show.

W tym artykule dowiesz się o:

Gianmarco Tamberi we wtorek wywalczył już trzeci złoty medal mistrzostw Europy, ale ten bez wątpienia miał wyjątkowy smak. Włoch świętował sukces na swojej ziemi - w Rzymie i wysłał wyraźny sygnał, że jest w znakomitej formie przed startem igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Mistrz w skoku wzwyż po jednej ze swoich prób mocno zaniepokoił fanów. Teatralnie upadł, chwytając się za kostkę. Krążek z najcenniejszego kruszcu miał już w garści, bo zaliczył już wtedy 2,34m ale kibicom przemknęło przez myśl: kontuzja?! Co z IO 2024?

Szybko okazało się jednak, że 32-latek jedynie odegrał dramatyczną scenkę i nie zmaga się z żadnym urazem. Włoch zdjął w pośpiechu lewego buta, a następnie zaczął nim potrząsać. Wylatywały z niego liczne... sprężynki. To był element jego show!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

Kibicom spadł kamień z serca i na trybunach zaczęło się świętowanie. Gianmarco Tamberi mimo pewnego złota nie zamierzał się zatrzymywać i pokonał także wysokość 2,37m.

Wszyscy we Włoszech liczą na to, że lekkoatleta potwierdzi swoją formę także podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Cztery lata temu w Tokio był najlepszy i z całą pewnością zrobi wszystko, żeby do swojej bogatej medalowej kolekcji dołożyć kolejny krążek.

"Największy showman lekkoatletyki" - mogliśmy przeczytać na platformie X na koncie European Athletics. Wideo można zobaczyć poniżej:

---> "Nigdy tego nie widzieliśmy". Do koła wszedł... boso! Oto powód ---> "To jest kosmos i obłęd". Zachwyt nad wyczynem Polki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty