"Niebywałe". Fenomenalny skok Duplantisa na rekord Europy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Skok Armanda Duplantisa
Twitter / TVP Sport / Skok Armanda Duplantisa
zdjęcie autora artykułu

Jak zawsze był niekwestionowanym faworytem i znów nie zawiódł. Armand Duplantis pobił w Rzymie rekord mistrzostw Europy już w swojej pierwszej próbie. I wciąż było mu mało!

W tym artykule dowiesz się o:

Kiedy dochodzi do rywalizacji tyczkarzy, od lat faworyt jest tylko jeden i jest nim nie kto inny jak właśnie Armand Duplantis. Szwed swoją wielką klasę potwierdził także podczas ME 2024 w Rzymie.

"Mondo" w finale skoku o tyczce potwierdził, że o jego formę przed startem igrzysk olimpijskich w Paryżu obawiać się nie trzeba. Złoty medalista z Tokio skoczył 6,10 m już w pierwszej próbie i pobił tym samym rekord mistrzostw Europy!

- To, co jest dla innych sufitem, dla niego jest podłogą - komentował Przemysław Babiarz z TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

- To jest niebywałe. To jest po prostu niebywałe. To jest zupełnie inna epoka. To jest coś, co się chyba rzadko zdarza albo w ogóle się nie zdarza. Jak on to robi! Tak jakby się urodził z tyczką - był pod ogromnym wrażeniem Sebastian Chmara.

Armand Duplantis miał jeszcze sporo zapasu nad poprzeczką. A później nie zamierzał na tym poprzestawać i próbował jeszcze zaatakować rekord świata, wynoszący 6,24 m. Swoją drogą... ustalony przez niego - 20 kwietnia Xiamen.

Znakomity skok Armanda Duplantisa można zobaczyć poniżej:

---> Duplantis atakował rekord świata. Lisek długo walczył o medale ---> Natalia Kaczmarek ruszyła w szalony pościg. Tak to się skończyło [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty