Najlepszy wynik na świecie. Polak ze złotym medalem

Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Jakub Rodziak

Jakub Rodziak w znakomitym stylu wywalczył złoty medal podczas mistrzostw Europy U18 w lekkoatletyce. Zofia Rojek zdobyła srebrny krążek.

W tym artykule dowiesz się o:

Piątek (19.07) był szczęśliwym dniem dla lekkoatletycznej reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy. Biało-Czerwoni zdobyli dwa medale: złoty i srebrny.

Bezkonkurencyjny w konkursie rzutu dyskiem (waga 1,5 kg) okazał się Jakub Rodziak. 17-latek z Wrześni zdominował zawody i wygrał najlepszym wynikiem w tym roku na świecie w kat. U18 (64,21 m). Drugi w finale - Jarosław Lystopad z Ukrainy - uzyskał wynik o ponad trzy metry gorszy od Polaka.

Świetny występ na Słowacji zanotowała też Zofia Rojek, która w biegu finałowym na dystansie 100 m przez płotki zajęła drugą lokatę. Czas 13.33 s zapewnił Polce srebrny medal. Jest to pierwszy polski krążek w historii mistrzostw Europy juniorów młodszych w tej konkurencji.

Mistrzynią Europy została Słowaczka Laura Frlickova (12.97 s), która dzień wcześniej ustanowiła rekord Europy na tym dystansie (12.86 s).

To były pierwsze medale naszych lekkoatletów w mistrzostwach Starego Kontynentu w Bańskiej Bystrzycy. W sobotę (20.07) faworytką do złota będzie Anastazja Kuś, która była najszybsza w biegu na 400 m w eliminacjach (53.66 s) i półfinałach (53.91 s).