Paryż 2024. Sensacja! Lyles bez złota na 200 m

Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Letsile Tebogo

Letsile Tebogo nieoczekiwanie został złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Paryżu. Reprezentant Botswany w finale pokonał m.in. wielkiego faworyta Noah Lylesa.

Czwartkowy wieczór miał należeć do Noah Lylesa. Reprezentant Stanów Zjednoczonych okazał się najlepszym zawodnikiem na 100 metrów i przymierzał się do powtórzenia sukcesu na dwukrotnie dłuższym dystansie.

27-latek głośno mówił o tym, że podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu zgarnie komplet złotych medali. Tak się jednak nie stało. W biegu na 200 m mężczyzn mistrzem został Letsile Tebogo, dla którego to pierwszy krążek najcenniejszego kruszcu na arenie międzynarodowej.

W ubiegłym roku reprezentant Botswany został brązowym medalistą mistrzostw świata. Teraz, podczas imprezy czterolecia rozgrywanej w stolicy Francji, nie miał sobie równych. Tebogo nie tylko wywalczył złoto, ale również zanotował kapitalny czas - 19,46 s to rekord Afryki.
Wicemistrzem olimpijskim został Kenneth Bednarek. Amerykanin powtórzył tym samym osiągnięcie sprzed trzech lat. W biegu w Paryżu stracił 0,16 sekundy. "Tylko" brązowy medal wywalczył Noah Lyles. Faworyt zawodów był na półmetku z tyłu, ale wydawało się, że w "swoim stylu" pokona wszystkich rywali w drugiej części dystansu.

Lyles nie był w stanie prześcignąć znakomicie dysponowanych Tebogo oraz Bednarka. Zajął trzecie miejsce z czasem 19,70 s. Jego wyraz twarzy na mecie wyraźnie sugerował, że to nie jest wynik, po jaki przyleciał do Paryża.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty