Fortuna. Tyle Kaczmarek zarobi za medal w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek

Jest sukces i jest duża nagroda finansowa. Podliczyliśmy, ile za swój brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zarobi Natalia Kaczmarek.

Była największą polską nadzieją na medal w lekkoatletyce w Paryżu i nie zawiodła.

Natalia Kaczmarek świetnie spisała się w finale biegu na 400 metrów. Po raz trzeci w swojej karierze pobiegła poniżej 49 sekund. Z czasem 48,98 wywalczyła brązowy medal.

Na 100 metrów przed metą Polka biegła na 4. pozycji. Nie po raz pierwszy zaprezentowała jednak kapitalny finisz.

Za swój sukces Natalia Kaczmarek otrzyma ponad 200 tys. złotych. Na taką solidną nagrodę finansową składa się 150 tys. złotych od Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz 55 tys. złotych z ministerstwa sportu.

Dodatkowo brązowa medalistka otrzyma od PKOl także diament, obraz oraz voucher na wakacje.

Z kolei emeryturę olimpijską Natalia Kaczmarek zapewniła sobie już podczas poprzednich igrzysk olimpijskich w Tokio, gdy wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 metrów wywalczyła srebrny medal oraz zdobyła złoto w sztafecie mieszanej 4x400 metrów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty