Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mistrzyni świata zapoluje na piątkę - zapowiedź IX Opolskiego Festiwalu Skoków

Coroczny przyjazd do Opola paru skoczków i skoczkiń wzwyż ze światowego topu stał się już tradycją. Tym razem największymi gwiazdami mityngu będą Kamila Lićwinko oraz Sergiej Mudrow.
Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński

Lićwinko wcześniej startująca pod nazwiskiem Stepaniuk, jest świeżo upieczoną halową mistrzynią świata z Sopotu. Tytuł ten wywalczyła w imponującym stylu, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości dwóch metrów. Zawodniczka KS-u Podlasia Białystok jest w Opolu częstym gościem. Ma na swoim koncie już cztery zwycięstwa w Festiwalu Skoków, z których najbardziej spektakularne odniosła przed rokiem. Wygrała wówczas z wynikiem 1,99 m, który jest aktualnym rekordem Polski.


W niedzielę szyki spróbuje pokrzyżować jej inna reprezentantka naszego kraju Justyna Kasprzycka, która zmagania w halowych mistrzostwach świata 2014 zakończyła tuż poza podium, na 4. pozycji (1,97 m). Najgroźniejszymi konkurentkami dla polskiego duetu powinny być dwie zawodniczki z Uzbekistanu, legitymujące się rekordem życiowym na poziomie 1,98 m: Nadejda Duszanowa oraz Swietłana Radziwił.

Rywalizację w kategorii mężczyzn podczas ośmiu dotychczasowych opolskich mityngów zdominowała postać Rosjanina Iwana Uchowa. Udział w imprezie wziął on co prawda tylko dwukrotnie, w roku 2010 i 2012, lecz w obu startach dokonał rzeczy niewiarygodnej. Za każdym razem ustanawiał bowiem nowy rekord życiowy (odpowiednio 2,36 m i 2,37 m), będący jednocześnie najlepszym wynikiem na listach światowych w danym roku. Teraz go w Opolu nie będzie, natomiast faworytem zmagań jest inny z jego rodaków.

Mowa o Sergieju Mudrowie, halowym mistrzu Europy z roku 2013 z Goeteborga. 23-latek ukończył zmagania w tym czempionacie z rezultatem 2,35 m. Jego "życiówka" na stadionie jest jednak nieco mniej imponująca i wynosi 2,31 m. O triumf w Opolu powalczy on przede wszystkim ze swoim rodakiem Iwanem Iliczewem, Wojciechem Theinerem oraz brązowym medalistą z mistrzostw świata w Berlinie (2009) Sylwestrem Bednarkiem.

Rywalizacja w konkursie kobiet rozpocznie się o godzinie 15:00, natomiast mężczyzn o 17:25. Pełne listy startowe oraz więcej szczegółów na temat całej imprezy można uzyskać pod adresem www.ofs.opole.pl.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×