ME: Polska sztafeta 4x400 metrów mężczyzn z brązowym medalem!

Polska sztafeta 4x400 metrów w składzie Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Kacper Kozłowski i Łukasz Krawczuk zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy 2014 w Zurychu! Bieg wygrali Brytyjczycy.

Tomasz Rosiński
Polacy przystępowali do finałowej rywalizacji z piątym czasem wywalczonym w sesji eliminacyjnej.

Na pierwszej zmianie biało-czerwonych pobiegł Omelko, na drugiej Kozłowski, na trzeciej Krawczuk, natomiast na ostatniej - czwartej - Krzewina.

Polska drużyna niemalże przez cały bieg utrzymywała się w granicach 4-5 miejsca, a sytuację starali się kontrolować Brytyjczycy. Przed decydującą zmianą Orły były na czwartej pozycji, zaś Jakub Krzewina z całych sił starał się dogonić zawodnika z Francji, co mu się udało dosłownie na ostatnich metrach, dzięki czemu Polska uplasowała się na najniższym stopniu podium, za Wielką Brytanią oraz Rosją.

To już dwunasty medal Polaków na ME 2014 (2 złote, 5 srebrnych, 5 brązowych).

8. Czechy 3:04.56

Bieg Krzewina doprowadza sztafetę 4x400 m na podium! Źródło: TVP S.A. Sztafeta: W końcu nawiązaliśmy do wielkich tradycji Sztafeta: W końcu nawiązaliśmy do wielkich tradycji Źródło: TVP S.A. Dekoracja Polaków Dekoracja sztafety. Polacy z medalami Źródło: TVP S.A.