Diament dla Piotra Małachowskiego, rekord Polski Adama Kszczota w Brukseli

Piotr Małachowski wygrał klasyfikację generalną Diamentowej Ligi i zdobył czterokaratowy diament. W ostatnim mityngu sezonu, który odbył się w Brukseli Polak był drugi.

Piotr Ziemka

Zwyciężył Robert Harting. Niemiec rzucił dyskiem na odległość 67 metrów i 57 centymetrów. Małachowski uzyskał 67,35 m. W 2010 roku Polak triumfował w pierwszej edycji Diamentowej Ligi. Cztery lata później w klasyfikacji generalnej zdobył 22 punkty (dwa więcej niż Harting). Robert Urbanek w Belgii uplasował się na czwartym miejscu (65,58 m).

Polscy mistrzowie Europy w biegu na 800 metrów tym razem uczestniczyli w rywalizacji na 1000 m. Zwyciężył Adam Kszczot, który pobił rekord Polski (2:15.72). Trzeci finiszował Marcin Lewandowski (2:15.79). Polaków przedzielił Mohammed Aman (2:15.75).

Piąty raz klasyfikację generalną Diamentowej Ligi wygrał Renaud Lavillenie. Francuz najlepiej spisał się też w Brukseli (5,93). Na drugiej pozycji uplasowali się Konstadinos Filippidis i Robert Sobera (5,65). Szósty był Piotr Lisek, a siódmy - Paweł Wojciechowski.

Na siódmej pozycji w 400-metrowej rywalizacji sklasyfikowano Jakuba Krzewinę (46.02). Siódme miejsce na dystansie o połowę krótszym zajął Karol Zalewski (20.58). Najszybszy był Justin Gatlin, który jako jedyny uzyskał czas poniżej 20 sekund (19.71). Czołową dziesiątkę zmagań na 3000 metrów z przeszkodami zamknął Krystian Zalewski (8:24.83). Z kolei w biegu na 3 kilometry kobiet piętnaście zawodniczek dobiegło do mety przed Renatą Pliś (8:39.18).

Drugi wynik w historii skoku wzwyż uzyskał Mutaz Essa Barshim. Podopieczny Stanisława Szczyrby przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,43. Wyżej skakał jedynie Javier Sotomayor (2,45).