KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ 2015 w Pekinie - starty Polaków w sobotę: Małachowski głodny złota. Lićwinko stać na medal?

Sobota będzie przedostatnim dniem zmagań w mistrzostwach świata w Pekinie. W akcji zobaczymy liczną grupę polskich reprezentantów z Piotrem Małachowskim i Kamilą Lićwinko na czele.

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń

Oczy polskich fanów królowej sportu zwrócone będą zwłaszcza na Piotra Małachowskiego. Dla naszego dyskobola eliminacje były co prawda drogą przez mękę, ale teraz, kiedy zeszło z niego powietrze, powinno być już znacznie łatwiej.

Polak, po kwalifikacjach do finału, przyznał, że zrobi wszystko, by zdobyć dla swojego kraju złoto, a fani mogli po raz trzeci usłyszeć w Pekinie "Mazurka Dąbrowskiego". A przecież bez szans, może nawet na podium, nie jest też Robert Urbanek. Tego konkursu przegapić zatem po prostu nie można!
Równie ciekawie zapowiada się finał skoku wzwyż pań, w którym udział weźmie Kamila Lićwinko. Złota medalistka halowych mistrzostw świata z Sopotu z ubiegłego roku też ma "chrapkę" na podium, ale na pewno będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by wskoczyć do pierwszej trójki. Przypomnijmy, że do Pekinu Polka poleciała z czwartym rezultatem na światowych listach.

Na sobotę zaplanowano też finałowy bieg na 800m kobiet, w którym Polska też będzie miała swoją przedstawicielkę. Joanna Jóźwik, bo o niej mowa, również nie zamierza zadowolić się samym udziałem w decydującej batalii. Jak przyznała po biegu półfinałowym, w sobotę walczy o medal. Warto dodać, że do imprezy była świetnie przygotowana, co potwierdzają wyniki. W półfinale poprawiła swój rekord życiowy. Cóż, wszystko jest zatem możliwe!

Rywalizację w dziesięcioboju kontynuować będzie natomiast Paweł Wiesiołek. Polak na półmetku zajmuje 21. lokatę, więc w jego przypadku najważniejszy będzie awans choćby o kilka miejsc.

Gorąco może być też w eliminacjach sztafet. Polki powalczą o finał na dystansach zarówno 4x100m jak i 4x400m, z kolei panowie zmierzą się tylko z dystansem 4x400m. Na sobotę zaplanowano męskie i żeńskie finały na tym krótszym odcinku.

Sobotnią rywalizację w stolicy Chin rozpocznie natomiast finał chodu sportowego mężczyzn na 50km, w którym zobaczymy aż trzech naszych przedstawicieli - Rafała Augustyna, Adriana Błockiego i Łukasza Nowaka.

Program 8. dnia MŚ 2015 w Pekinie (godziny czasu polskiego):

Sesja poranna:
1:30 Chód sportowy na 50km mężczyzn (finał) - Rafał Augustyn, Adrian Błocki, Łukasz Nowak
3:00 Dziesięciobój mężczyzn - bieg na 110m przez płotki - Paweł Wiesiołek
4:05 Dziesięciobój mężczyzn - rzut dyskiem (gr. A) - Paweł Wiesiołek
4:15 Sztafeta 4x400m kobiet (eliminacje) - reprezentacja Polski
4:40 Sztafeta 4x400m mężczyzn (eliminacje) - reprezentacja Polski
5:20 Dziesięciobój mężczyzn - rzut dyskiem (gr. B)
6:00 Sztafeta 4x100 kobiet (eliminacje) - reprezentacja Polski
6:20 Sztafeta 4x100 mężczyzn (eliminacje)
7:15 Dziesięciobój mężczyzn - skok o tyczce - Paweł Wiesiołek

Sesja popołudniowa:
11:00 Dziesięciobój mężczyzn - rzut oszczepem (gr. A) - Paweł Wiesiołek
11:35 Bieg na 400m kobiet (Masters - finał)
11:50 Bieg na 800m mężczyzn (Masters - finał)
12:20 Dziesięciobój mężczyzn - rzut oszczepem (gr. B)
12:30 Skok wzwyż kobiet (finał) - Kamila Lićwinko
13:15 Bieg na 800m kobiet (finał) - Joanna Jóźwik
13:30 Bieg na 5000m mężczyzn (finał)
13:50 Rzut dyskiem mężczyzn (finał) - Piotr Małachowski, Robert Urbanek
14:10 Dziesięciobój mężczyzn - bieg na 1500m - Paweł Wiesiołek
14:45 Sztafeta 4x100m kobiet (finał) - ew. reprezentacja Polski
15:10 Sztafeta 4x100m mężczyzn (finał) 

Ile medali zdobędą w sobotę Polacy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • yes Zgłoś komentarz
  Małachowskiego stać "na wszystko", wielu/kilku na różnie rozumiane niespodzianki. Może mylę się, jednak nie widzę Lićwinki w czołówce skoku wzwyż, podobnie jak nie widziałem
  Czytaj całość
  Bednarka w finale pekińskich mistrzostw. Może jednak Kamila (jeżeli nie będzie bólu) pokazać się na wysokości. Ruszają sztafety, może polskie pokażą się?
  • Michał W. Zgłoś komentarz
   Piotr Małachowski, Kamila Lićwinko, Robert Urbanek, Joanna Jóźwik... w tej kolejności widzę szanse medalowe naszych lekkoatletów w sobotę... "czarnym koniem" finału na 800 m może być
   Czytaj całość
   Joanna Jóźwik, wspaniale dysponowana, bijąca swój życiowy rekord ze startu na start, dysponująca świetnym finiszem który może decydować w razie taktyki 'szachów' biegaczek na dystansie; Z 4-ch większych lub mniejszych szans medalowych liczę (dość optymistycznie ;)) na zrealizowanie 3-ch, w sobotę czekają nas zatem nie lada emocje :))
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×