Diamentowa Liga: Adam Kszczot nadal w świetnej formie. Zwycięski bieg wicemistrza świata w Zurychu

Adam Kszczot okazał się najszybszy w biegu na 800 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Jako piąty na mecie zameldował się drugi z Polaków, Marcin Lewandowski.

Łukasz Żaguń
PAP
Adam Kszczot odnosi sukces za sukcesem. Specjalista od średnich dystansów niedawno wrócił do Polski ze srebrnym medalem mistrzostw świata, ale dużo czasu na odpoczynek nie miał. W czwartek potwierdził, że jest wręcz w mistrzowskiej formie, bo rywali w Zurychu miał nie byle jakich.

Za plecami Polaka uplasowali się m.in. złoty medalista igrzysk olimpijskich z Londynu (na 1500 m), Algierczyk Taoufik Makhloufi, mistrz świata z Moskwy, Etiopczyk, Mohammed Aman mistrz olimpijski, Kenijczyk David Rudisha czy... złoty medalista mistrzostw Europy z Barcelony, Marcin Lewandowski. Tym bardziej ręce składają się do oklasków za to, co zrobił Kszczot w Szwajcarii.

Do pobicia rekordu Polski na 800 m, który jest celem Kszczota, zabrakło jednak sporo. Polski biegacz ukończył zawody z rezultatem 1.45,55, a najlepszy rezultat na tym dystansie w wykonaniu naszego reprezentanta wynosi 1.43,22 i należy do Pawła Czapiewskiego.

Na tym samym dystansie siódme miejsce wśród pań zajęła w Zurychu Joanna Jóźwik (2.01,36). Najszybsza okazała się Kenijka Jepkoech Eunice Sum (1.59,14).

W czwartek nie popisali się natomiast Krystian Zalewski w biegu na 3000 m z przeszkodami (12. miejsce - 8.32,55) i Paulina Guba w pchnięciu kulą (7. miejsce - 17,59m).

Biegu na 3000 m nie ukończyła natomiast Renata Pliś. Na tym dystansie trzy pierwsze miejsca zajęły Etiopki - Almaz Ayana, Genzebe Dibaba i Senbere Teferi.

W Zurychu po raz kolejny swoją wielkość potwierdziła natomiast jamajska sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce, który wygrała finał "setki" (10,93) i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w cyklu Diamentowej Ligi.