Polacy na podium tabeli medalowej po pierwszym dniu HMŚ!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO /
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO /
zdjęcie autora artykułu

Polska zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej halowych mistrzostw świata w Portland po pierwszym dniu zmagań. Na czele znajdują się gospodarze, czyli Amerykanie, którzy wywalczyli już trzy krążki.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tej pory rozdano dwa komplety medali w Oregonie. Halowe mistrzostwa świata rozpoczęły się bowiem od skoku o tyczce kobiet i mężczyzn. W pierwszym przypadku bezkonkurencyjne okazały się Amerykanki, które zgarnęły złoto i srebro.

Zdecydowanie najlepsza okazała się Jennifer Suhr. 34-letnia tyczkarka, mistrzyni olimpijska z Londynu, ustanowiła nowy rekord mistrzostw. Zawodniczka zza oceanu była bezbłędna i pokonała nawet poprzeczkę zawieszoną na 4,90m. Za nią sklasyfikowano Sandi Morris, a trzecią lokatę zajęła Ekaterini Stefanidi.

Gospodarze dołożyli też medal w rywalizacji mężczyzn. Sam Kendricks nie miał szans w konfrontacji z tak dysponowanym mistrzem olimpijskim Renaudem Lavillenie, ale za to okazał się lepszy m.in. od dwójki Polaków. 23-letni tyczkarz, dotąd szerzej nieznany, skoczył 5,80m.

Pierwszy medal na swoim koncie mają też Biało-Czerwoni. Wywalczył go Piotr Lisek. To dzięki niemu nasza reprezentacja jest sklasyfikowana w tabeli medalowej, która póki co jest dość skromna. To jednak dopiero początek mistrzostw.

W piątek w Portland wystąpią kolejni Polacy. W eliminacjach wezmą udział Małgorzata Hołub i Justyna Święty w biegu na 400 metrów, Renata Pliś i Danuta Urbanik w biegu na 1500 metrów oraz Remigiusz Olszewski w biegu na 60 metrów. Jeśli uda im się przejść przez ten etap, w nocy ponownie pojawią się na arenie i wezmą udział w półfinałach.

Niewykluczone, że biało-czerwoni wywalczą kolejny krążek. W gronie kandydatów do medalu w pchnięciu kulą mężczyzn jest Michał Haratyk, a nie można też skreślać Konrada Bukowieckiego.

Tabela medalowa halowych mistrzostw świata w Portland

Miejsce Kraj Złote Srebrne Brązowe Suma
1.Stany Zjednoczone1203
2.Francja1001
3.Polska0011
3.Grecja0011

Treningi, kwalifikacje i wyścig 2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX na żywo tylko w Eleven Sports. SPRAWDŹ, gdzie oglądać kanał.

Źródło artykułu:
Czy Polacy zdobędą w Portland przynajmniej 3 medale?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
yes
18.03.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
"Polacy na podium tabeli medalowej" - nie ma czegoś takiego ;) Liczę na kolejne medale Polaków.