To już koniec kariery wielkiego mistrza. Tomasz Majewski siódmy w Zagrzebiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu Tomasz Majewski
PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu Tomasz Majewski

Tomasz Majewski zakończył sportową karierę. Dwukrotny mistrz olimpijski zajął z wynikiem 20.24 m siódme miejsce w zawodach IAAF World Challenge w Zagrzebiu. Był to ostatni występ znakomitego zawodnika.

W tym artykule dowiesz się o:

35-letni kulomiot dawno temu zapowiedział, że to jego ostatni sezon. Z polską publicznością pożegnał się podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Potem wystąpił jeszcze w trzech imprezach, w tym właśnie w Zagrzebiu.

W stolicy Chorwacji Tomasz Majewski spisał się raczej przeciętnie. W najlepszej próbie uzyskał 20.24 m, co dało mu siódmą lokatę w konkursie. Zwyciężył fantastyczny Ryan Crouser. Amerykanin ustanowił rekord mityngu, pchając kulę na odległość 22.28 m.

Majewski w swojej karierze zdobył dwa złote medale olimpijskie (w Pekinie i Londynie). W 2010 roku został mistrzem Europy, a siedem lat temu halowym mistrzem Europy. Ponadto zdobywał srebro na mistrzostwach świata oraz brązowe medale na halowych mistrzostwach świata. Ostatni medal wywalczył przed dwoma laty na mistrzostwach Europy w Zurychu.

Na szczęście na horyzoncie mamy godnego następcę. W ślady mistrza idzie bowiem Konrad Bukowiecki, który jest najlepszym juniorem na świecie. 19-letni zawodnik systematycznie robi ogromne postępy i notuje świetne wyniki. Zdecydowanie lepsze niż inni mistrzowie, kiedy byli w jego wieku.