WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Zdecydowany apel polskich złotych medalistów HME

Złoci medaliści ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, Adam Kszczot i Sylwester Bednarek spotkali się w czwartek z władzami miasta Łodzi. Podczas niego zaapelowali o renowację bazy treningowej tamtejszego klubu RKS.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
PAP

Adam Kszczot i Sylwester Bednarek w poniedziałek wrócili do kraju z Belgradu, gdzie w weekend zdobyli dla Polski złote medale Halowych Mistrzostw Europy, w biegu na 800 metrów i w skoku wzwyż.

Obaj reprezentanci Polski znają się znakomicie, ponieważ trenują wspólnie w barwach klubu RKS Łódź. W czwartek pojawili się oni w klubowej hali na spotkaniu z władzami miasta. Zawodnicy zostali uroczyście przywitani przez prezydenta Hannę Zdanowską i wiceprezydenta Tomasza Trelę.

Jednak oprócz chwil gratulacji i wzajemnej radości podczas spotkania pojawił się czas także na osobisty apel Kszczota i Bednarka, a także innych zawodników reprezentujących RKS Łódź. Mistrz Europy i wicemistrz świata odczytał w imieniu swoim i kolegów pewne oświadczenie.

W nim zaapelowali do władz miasta o realizację planowanej od lat rozbudowy klubowej bazy treningowej.

"Prosimy i apelujemy o pełne zaangażowanie się Urzędu Miasta Łodzi w ten projekt, jako inwestor. Nie chodzi nam o kolejne obietnice i poparcie, ale o decyzję i realizację. Szczególnie, że prosimy o bazę treningową dla blisko 200 zawodników i nie za 180 mln zł, nie o 100 mln zł, a o niespełna 20 mln zł. Obecna infrastruktura nie tylko nie pozwala realizować zajęć treningowych na powietrzu, ale zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu" - odczytał Kszczot.

Dodajmy, że już od kilku lat władze RKS Łódź bezustannie proszą miasto o pomoc przy renowacji 65-letniego stadionu lekkoatletycznego.

ZOBACZ WIDEO Niespodziewany remis mistrza Włoch. Zobacz skrót meczu Udinese - Juventus [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy władze miasta Łodzi wspomogą klub RKS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Agencja Prasowa

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • yes 0
    "...apel polskich złotych medalistów HME" - do tego zdecydowany. Jak zwykle chodzi o pieniądze.
    Kiedyś pisał chłopczyk z letnich kolonii: "kochane pieniążki przyślijcie rodzice".
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)