MME w Bydgoszczy: Drugie miejsce Polaków w klasyfikacji medalowej

W niedzielę zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Podczas zawodów rozgrywanych w Bydgoszczy Polacy zdobyli dziesięć krążków. To dało drugie miejsce w tabeli medalowej.

Łukasz Witczyk
PAP / Tytus Żmijewski

Podczas ostatniego dnia młodzieżowych mistrzostw Europy Polacy zdobyli pięć medali. Złoto wywalczyła sztafeta kobiet 4x400 metrów, w skład której weszły Dominika Muraszewska, Adriana Janowicz, Mariola Karas oraz Aleksandra Gaworska.

Z kolei po srebrne medale sięgnęli panowie rywalizujący w sztafecie 4x400 metrów. Biało-Czerwoni biegli w zestawieniu: Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk. Srebrny krążek zawisł również na szyi Sofia Ennaoui, która rywalizowała w biegu na 1500 metrów. W tej samej konkurencji brąz zdobyła Martyna Galant, a trzecia w rzucie oszczepem była Marcelina Witek.

Sztafeta 4x400m kobiet:
1. Polska 3:29.66 (Dominika Muraszewska, Adriana Janowicz, Mariola Karas, Aleksandra Gaworska)
2. Niemcy 3:30.18
3. Ukraina 3:30.22

Sztafeta 4x400 mężczyzn:
1. Wielka Brytania 3.03,65
2. Polska 3.04,22 (Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk)
3. Francja 3.05,24

W klasyfikacji generalnej najlepsi byli Niemcy, którzy zdobyli łącznie 18 medali (4 złote, 6 srebrnych, 8 brązowych). Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy i Polacy - po 10 krążków (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe).