MŚ Londyn 2017: Kolejne złoto dla Kenii

Kenijczyk Coneslus Kipruto zdobył złoty medal w biegu na 3000 metrów przez płotki na lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Pozostałe miejsca na podium zajęli reprezentant Maroko Soufiane El Bakkali i Amerykanin Evan Jager.

Patryk Kurkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON

Conseslus Kipruto ma zaledwie 22 lata, a już ma na swoim koncie złoto igrzysk olimpijskich i trzy medale mistrzostw świata. Kenijczyk w końcu dopiął swego i sięgnął po złoto. Na dwóch poprzednich imprezach - w Pekinie i Moskwie - był drugi.

Kipruto na finiszu okazał się lepszy od Soufiane Elbakkali. Marokańczyk po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium wielkiej imprezy. W Rio de Janeiro na igrzyskach dotarł na metę jako czwarty.

Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Evan Jager, który znajdował się na prowadzeniu po pokonaniu pięciu okrążeń. Z Kenijczykiem przegrał o niespełna 1,5 sekundy.

W finałowym biegu wzięło udział 15 biegaczy. Niestety, w tym gronie nie było Biało-Czerwonych. W eliminacjach odpadł bowiem Krystian Zalewski.