MŚ Londyn 2017: Polska w czołówce klasyfikacji medalowej!

Reprezentanci Polski wywalczyli dotychczas na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie cztery medale. Biało-Czerwoni zajmują wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Na prowadzeniu znajdują się Amerykanie.

Patryk Kurkowski
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Wreszcie! Nasi lekkoatleci mieli kilka nieudanych dni w Londynie, ale w końcu otworzyli worek z medalami. W poniedziałek Anita Włodarczyk zdobyła złoto w rzucie młotem (mimo kontuzji!), a Malwina Kopron dołożyła brąz w tej samej konkurencji.

We wtorek też mieliśmy kilka nadziei medalowych i się nie zawiedliśmy! Adam Kszczot, podobnie jak przed dwoma laty w Pekinie, został wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów. To kolejny wielki wyczyn doświadczonego średniodystansowca, który walkę o złoto przegrał z Francuzem Pierrem-Ambroisem Bossem.

Wynik z Chin poprawił natomiast Piotr Lisek. Polak miał w pewnym momencie spore problemy. Dopiero w trzeciej próbie uporał się z wysokością 5.65 metra. Potem było już tylko lepiej, dzięki czemu nasz tyczkarz sięgnął po srebro (w Pekinie był brąz).

Na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej znajdują się Amerykanie. Reprezentanci USA uzbierali dotychczas aż 11 medali, z czego 3 złote. Tyle samo złotych mają na swoim koncie Kenijczycy, lecz mniej srebrnych i brązowych.

Biało-Czerwoni aktualnie plasują się na znakomitej czwartej pozycji!