KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MŚ Londyn 2017: kibice mogą nie zobaczyć walki Polaków o medale. Winne zbyt duże koszty

Po konkursie rzutu młotem kobiet kibice narzekali na Telewizję Polską, która nie pokazywała rzutów Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że TVP nie pokaże też w pełni walki o medale innych Polaków.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Paweł Fajdek to najlepszy polski młociarz PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski / Paweł Fajdek to najlepszy polski młociarz
Telewizja Polska transmituje na swoich antenach lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Polacy w Londynie robią furorę, ale fani przed telewizorami nie mogą oglądać wszystkich najważniejszych wydarzeń z ich udziałem. Tak było m.in. podczas rywalizacji młociarek. Zamiast decydujących rzutów Anity Włodarczyk, Malwiny Kopron i ich rywalek, widzowie mogli oglądać listę startową i przedstawienie uczestniczek jednego z biegów.

Na TVP posypały się gromy kibiców obawiających się, że w kolejnych dniach ponownie mogą nie obejrzeć najważniejszych rzutów czy skoków naszych rodaków. Publiczny nadawca jest jednak zależny od osób realizujących sygnał w Londynie.

- Telewizja Polska korzysta z przekazu satelitarnego, przygotowywanego dla wszystkich krajów. O zawartości tego sygnału decyduje reżyser-realizator sygnału międzynarodowego, wyznaczony przez firmę GBSSVN - Sunset & Vine, producenta mistrzostw. Wytyczne dotyczące zawartości sygnału międzynarodowego są ustalane we współpracy z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Lekkoatletycznych (IAAF) - przekazało WP SportoweFakty Centrum Informacji TVP.

TVP przed mistrzostwami świata w Londynie rozpatrywało możliwość przeprowadzenia własnego przekazu. To jednak wiązało się z wysokimi kosztami. Obsługa lekkoatletycznych MŚ mogłaby kosztować nawet ponad 1,5 mln złotych.

- Uruchomienie własnego przekazu, pokazującego starty reprezentantów Polski, wiązało się z wynajęciem wozu transmisyjnego lub wysłaniem własnego z obsługą. Rozważany był taki wariant, ale ze względu na bardzo wysokie koszty zrezygnowano z niego - dodało Centrum Informacji TVP.

ZOBACZ WIDEO Metoda Adama Kszczota. "To prywatna rzecz. Jeżeli ma działać, musi zostać ze mną"
Czy decyzja TVP o nieuruchomieniu własnego przekazu z lekkoatletycznych MŚ była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (93)
Zobacz więcej komentarzy (52)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×