Bjoergen pokonana. Warholm sportowcem roku w Norwegii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu Karsten Warholm
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu Karsten Warholm

Karsten Warholm został wybrany sportowcem roku w Norwegii. Mistrz świata w biegu na 400 m przez płotki zdetronizował między innymi Marit Bjoergen.

[tag=12321]

Bjoergen[/tag] od lat jest w czołówce rankingu najlepszych sportowców w Norwegii. Tym razem biegaczka narciarska musiała uznać wyższość przedstawiciela lekkiej atletyki, co jest ewenementem w tym kraju.

Triumfatorem za 2017 rok został Karsten Warholm, który zwyciężył zarówno w głosowaniu ekspertów, jak i czytelników dziennika "Verdens Gang".

21-letni Warholm na tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki. Triumfował na tym dystansie również na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Drugie miejsce w plebiscycie "VG" zajęła Bjoergen, a trzecie brązowy medalista biegu na 1500 metrów Filip Ingebrigtsen.

Czy Marit Bjoergen zdobędzie jeszcze tytuł sportowca roku w Norwegii?