Bjoergen pokonana. Warholm sportowcem roku w Norwegii

Karsten Warholm został wybrany sportowcem roku w Norwegii. Mistrz świata w biegu na 400 m przez płotki zdetronizował między innymi Marit Bjoergen.
Karol Borawski
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu Karsten Warholm

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Bjoergen od lat jest w czołówce rankingu najlepszych sportowców w Norwegii. Tym razem biegaczka narciarska musiała uznać wyższość przedstawiciela lekkiej atletyki, co jest ewenementem w tym kraju.

Triumfatorem za 2017 rok został Karsten Warholm, który zwyciężył zarówno w głosowaniu ekspertów, jak i czytelników dziennika "Verdens Gang".

21-letni Warholm na tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki. Triumfował na tym dystansie również na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Drugie miejsce w plebiscycie "VG" zajęła Bjoergen, a trzecie brązowy medalista biegu na 1500 metrów Filip Ingebrigtsen.

Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Czy Marit Bjoergen zdobędzie jeszcze tytuł sportowca roku w Norwegii?