Halowe MŚ: rewelacyjny bieg Anny Kiełbasińskiej. Polka w półfinale 60 m

Anna Kiełbasińska wyrównała swój rekord życiowy na 60 metrów i awansowała do półfinału lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata. W eliminacjach startuje też Ewa Swoboda.

Marcin Górczyński
Anna Kiełbasińska Getty Images / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska
Polka znakomicie wyszła ze startu i goniła dwie faworytki, Marie-Josee Ta Lou i Elaine Thompson. Na mecie przegrała z nimi dość wyraźnie, ale spokojnie wyprzedziła resztą stawki i z wynikiem 7,23 s zajęła trzecią lokatę, ostatnią premiowaną bezpośrednim awansem do półfinału.

Anna Kiełbasińska wystartuje w wieczornym półfinale. W jednym z ostatnich biegów eliminacyjnych pojawiła się najszybsza Polka, Ewa Swoboda, która zajęła trzecią lokatę i z czasem nieco gorszym od Kiełbasińskiej awansowała dalej.

By dostać się do finału, obie reprezentantki Biało-Czerwonych muszą się poprawić. Czołowa ósemka eliminacji biegała na poziomie 7,20 s.