Polacy już nie mają rekordu świata! Niesamowity bieg sztafetowy w USA

Tylko tydzień polscy lekkoatleci mogli cieszyć się z rekordu świata w sztafecie 4x400 metrów. Podczas mistrzostw uniwersyteckich w Teksasie aż trzy drużyny uzyskały lepszy czas od Biało-Czerwonych!

Szymon Łożyński
Jakub Krzewina kończy sztafetę 4x400 metrów w Birmingham Polacy zgarnęli wtedy złoty medal Getty Images / Tony Marshall / Jakub Krzewina kończy sztafetę 4x400 metrów w Birmingham. Polacy zgarnęli wtedy złoty medal
Najlepsi okazali się biegacze reprezentujący Uniwersytet Południowej Kalifornii. Jako pierwsi w historii zeszli poniżej 3 minut i jednej sekundy (3:00.77). W ich składzie byli jednak zawodnicy z różnych krajów, dlatego ich rekord nie został uznany.

Nowymi rekordzistami świata zostali zatem sklasyfikowani na 2. miejscu biegacze Uniwersytetu Rolniczo-Technicznego w Teksasie. Dystans 4x400 metrów pokonali w czasie 3:01.39. O 0,04 sekundy słabsi od nich okazali się studenci z Florydy.

W Birmingham Polacy (Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Karol Zalewski) zdobyli złoty medal w sztafecie 4x400 metrów z czasem 3:01.77. Poprawili oni rekord świata Amerykanów z 2014 roku (3:02.13).

Podczas mistrzostw w Teksasie, oprócz sztafety, padł jeszcze jeden świetny wynik. Nowy rekord świata na 400 metrów w hali ustanowił Michael Norman, który wygrał rywalizację na tym dystansie z czasem 44,52. Tym samym o 0,05 sekundy poprawił rekord globu należący od 2005 roku do Amerykanina Kerrona Clementa.

Czy Polacy odzyskają rekord świata w sztafecie 4x400?