Kokpit Kibice

Chorzów nie będzie organizatorem mistrzostw Polski w lekkiej atletyce 2019

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce 2019 nie odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Organizatorzy obawiają się o frekwencję na trybunach.
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
Na zdjęciu od lewej: Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski Newspix / ARTUR KRASZEWSKI A.P.P.A. / Na zdjęciu od lewej: Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski

Jubileusz 100-lecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbędzie się w ramach mistrzostw Polski 2019. Związkowcy początkowo zapowiedzieli, że zawody będą miały miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszystko wskazuje jednak na to, że będą musieli szukać innej lokalizacji.

- Chcemy pokazać wszystko, co najlepsze. Chorzów to idealne miejsce i nowy dom polskiej lekkoatletyki - tak o pomyśle zorganizowania mistrzostw na Stadionie Śląskim mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Tomasz Majewski. Plany się zmieniły, ponieważ stadion w Chorzowie okazał się zbyt dużym obiektem na tego typu event.

Podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim kibicowało ok. 20 tysięcy fanów lekkiej atletyki, co nie rokuje na najlepszy wynik frekwencyjny podczas nadchodzącego jubileuszu. Organizatorzy liczyli na tłumy na trybunach, ze względu na udział światowych gwiazd.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Upór Mackiewicza stawia go za wzór, ale ja w życiu bym tego nie zrobił

Nie wiadomo, gdzie odbędą się mistrzostwa 2019. Media typują Radom, który był organizatorem mityngu gwiazd w maju 2018 roku. Oficjalny konkurs nie został jeszcze ogłoszony.

PZLA to najstarszy polski związek sportowy, który rozpoczął swoją działalność 11 października 1919 roku w Krakowie. W skład komitetu organizacyjnego 100-lecie Związku wchodzą m.in. Henryk Olszewski, Piotr Długosielski i Janusz Rozum. Dokładna data mistrzostw nie została jeszcze przedstawiona.

Gdzie powinny odbyć się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
przegladsportowy.pl

Komentarze (1):

 • rekord Zgłoś komentarz
  Dobre miejsce to takie, w którym przy transmisji telewizyjnej nie będzie widać pustek na trybunach, tak jak ma to miejsce - z niezrozumiałych dla mnie przyczyn - np. na pięknie położonym
  Czytaj całość
  stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Gdzie tkwi problem Bydgoszczy winny się zastanowić władze tego miasta, PZLA z Sebastianem Chmarą, może również Krzysztof Wolsztyński jako organizator Festiwali Lekkoatletycznych ... Coś jest nie tak. Niesamowity potencjał miasta z wielkimi tradycjami lekkoatletycznymi z jednej strony a z drugiej strony brak "chemii" między kibicami a organizatorami ... nie wszystko da się zrzucić na piłkarskich kiboli Zawiszy, którzy jak nie mogą "podymić", wyrwać parę krawężników lub obrzeży chodnikowych, żeby sobie porzucać - to po prostu nie przychodzą
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×