WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Karol Hoffmann kontuzjowany. "Będzie potrzebny zabieg"

Karol Hoffmann doznał kontuzji i nie wystąpi w finale konkursu trójskoku. Stadion opuścił na wózku. - Mocno naderwał ścięgno Achillesa. Będzie konieczny zabieg - mówi nam lekarz polskiej kadry Jarosław Krzywański.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
PAP / Adam Warżawa / Karol Hoffmann

Kamil Kołsut z Berlina

Sytuacja wyglądała dramatycznie. Polak po kilku krokach rozbiegu padł na ziemię i nie mógł się podnieść. Z pomocą ruszyli wolontariusze, Hoffmanna objął Portugalczyk Nelson Evora. Na lekarza - a chociażby asystenta z workiem lodu - nasz zawodnik czekał bardzo długo. Wreszcie opuścił płytę Stadionu Olimpijskiego na wózku inwalidzkim.

- Mocno naderwał ścięgno Achillesa, będzie konieczny zabieg. Kompleksowe badania w poniedziałek - mówi nam lekarz polskiej kadry Jarosław Krzywański.

Wicemistrz Europy z Amsterdamu jechał do Berlina jako kandydat do niespodzianki. Kilka tygodni wcześniej Hoffmann wygrał skok w dal na zawodach Pucharu Świata. Później z powodów zdrowotnych - ścięgno Achillesa doskwierało mu już wcześniej - zabrakło go na mistrzostwach Polski w Lublinie, czyli zawodach teoretycznie dla kadrowiczów obowiązkowych. Na ME jednak pojechał.

Autor na Twitterze:


ZOBACZ WIDEO Karolina Kołeczek ma plan na dalszy rozwój. "Zostawiłam na bieżni serce"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Krzysztof Kurowski 0
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Królowa Śniegu 0
  Skąd Ty bierzesz takie teorie? Program przygotowali Niemcy, ale akceptowała europejska federacja. Wszystkie hymny miały być wykonywane w tym bardziej podniosłym stylu. Ale przecież po polskich uwagach przeproszono i zgodzono się na odtwarzanie z taśmy.
  zbanowany Najpierw dwa ewidentnie prowokacyjne wykonania naszego hymnu, utrudnienie dla naszej sztafety też "przypadkiem" i na koniec totalnie olewany zwijający się z bólu na bieżni Karol Hoffman którym zajmował się... sędzia i inni zawodnicy bo niemieckie służby medyczne w d.. miały naszego zawodnika. A na Euro witaliśmy somsiadów brawami. To były ostatnie brawa - przynajmniej ode mnie. Jednak szwaby zawsze będą szwabami...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  "...ścięgno Achillesa doskwierało mu już wcześniej - zabrakło go na mistrzostwach Polski w Lublinie, czyli zawodach teoretycznie dla kadrowiczów obowiązkowych. Na ME jednak pojechał" - przykład tego, że z kontuzjami nie ma żartów..
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×