Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: Karol Zalewski o włos od medalu

Karol Zalewski mocno finiszował w finale biegu na 400 metrów, ale ostatecznie przekroczył linię mety jako czwarty i nie zdobył medalu mistrzostw Europy.

Rafał Malinowski
Karol Zalewski Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Karol Zalewski
Karol Zalewski bardzo pewnie awansował do wielkiego finału biegu na 400 metrów podczas mistrzostw Europy w Berlinie i w piątkowy wieczór stanął na starcie, by walczyć o medale. Niestety Polak nie sprostał trudnemu wyzwaniu i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Zalewski dość spokojnie rozpoczął rywalizację. Plasował się w okolicach szóstego miejsca, ale na ostatniej prostej włączył wyższy bieg. Przez chwile wydawało się nawet, że Polak włączy się do walki o srebro, ale tuż przed metą został wyprzedzony przez braci Borlee.

Zalewski pokonał dystans w czasie 45.34. Złotym medalistą ME został Matthew Hudson-Smith (44.78). Drugie miejsce zajął Kevin Borlee, a trzecie Jonathan Borlee.

Polak stanie przed jeszcze jedną szansą na medal podczas mistrzostw w Berlinie, bowiem wystartuje w sztafecie 4x400 metrów.