Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: rodzinny sukces w biegu na 5000 metrów

Bracia Ingebrigtsen zdobyli złoty i srebrny medal w biegu na 5000 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Piotr Szarwark
Na zdjęciu od lewej Jakob Ingebrigtsen i Henrik Ingebrigtsen PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu od lewej Jakob Ingebrigtsen i Henrik Ingebrigtsen
W piątek niespełna 19-letni Jakob Ingebrigtsen zdobył złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów, wygrywając z drugim Marcinem Lewandowski. Dzień później młody Norweg nie miał sobie równych w biegu na 5000 metrów i dołożył drugie złoto do swojego dorobku. Po srebro sięgnął jego brat, Henrik.

Bracia oderwali się od rywali mniej więcej w połowie ostatniego okrążenia i pewnie zmierzali do mety po medale. Jakob pokonał dystans pięciu kilometrów w czasie 13:17.06, ustanawiając tym samym rekord Europy do lat 20.