Halowe mistrzostwa Europy. Wielki pech Jakuba Krzewiny. Nie poleci do Glasgow

Z kadry reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa Europy wypadł Jakub Krzewina. 29-latek miał wystąpić w biegu sztafetowym 4x400 metrów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jakub Krzewina Newspix / TEDI / Na zdjęciu: Jakub Krzewina
Wielki pech dopadł Jakuba Krzewinę. Na kilka dni przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Europy 2019 w Glasgow polski biegacz wypadł z kadry z powodu urazu. 29-latek, wraz z kolegami z reprezentacji, jest halowym rekordzistą świata w biegu 4x400 metrów. Sensacyjny wynik 3:01.77 dał im złoty medal mistrzostw świata w Birmingham.

Polski Związek Lekkoatletyczny opublikował 32-osobowy skład, który weźmie udział w najbliższy weekend w zawodach w Glasgow. Na liście, oprócz Krzewiny, jest jeszcze czterech innych biegaczy, którzy mogą pobiec w sztafecie 4x400 metrów - Karol Zalewski, Rafał Omelko, Dariusz Kowaluk i Tymoteusz Zimny.

Dla Krzewiny to kolejny duży turniej, na który nie jedzie z powodu kontuzji. Polaka zabrakło na zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Wtedy zmagał się z urazem ścięgna Achillesa. Na zawodach Polacy zajęli 5. miejsce.

Halowe Mistrzostwa Europy 2019 będą trwały od 1 do 3 marca. Dwa lata temu w Belgradzie Polacy wygrali klasyfikację medalową z 7 złotymi, srebrnym i 4 brązowymi krążkami. Na najwyższym stopniu podium stanęła m.in. męska sztafeta 4x400 metrów. Z tamtego składu w kadrze pozostał jednak tylko Omelko.