Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Joanna Mazur ucięła spekulacje. Pieniądze ze zbiórek przeznaczy na przygotowania do igrzysk

Internauci, którzy wpłacali pieniądze na rzecz pomocy Joannie Mazur dostali zapewnienie, że środki zostaną przeznaczone na przygotowania do mistrzostw świata i igrzysk paraolimpijskich.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Krzysztof Ibisz, Zbigniew Jakubas, Joanna Mazur, Jan Kliment

Po tym, jak w "Tańcu z Gwiazdami" pokazano warunki w jakich mieszka Joanna Mazur, internauci uruchomili zbiórki, z których dochód miał zostać przeznaczony na rzecz niewidomej lekkoatletki. Fundusze miały być przeznaczone na zakup nowego mieszkania dla polskiej biegaczki. Jednak problemy mieszkaniowe Mazur rozwiązał Zbigniew Jakubas, który przekazał jej klucze do mieszkania w Krakowie (więcej TUTAJ).

To zrodziło plotki dotyczące sposobu wykorzystania pieniędzy ze zbiórek przez Joannę Mazur. Polska biegaczka ucięła spekulacje w rozmowie z serwisem przeAmbitni.pl, gdzie wykluczyła zakup mieszkania w Warszawie. -  Myślę, że kwota, która się zebrała zostanie przeznaczona na przygotowania do mistrzostw świata i do igrzysk paraolimpijskich - powiedziała Mazur.

Zobacz także: "Problem zaczął się wtedy, kiedy piłka nagle mi niknęła". Joanna Mazur opowiedziała o utracie wzroku

Informację tę potwierdził partner polskiej biegaczki Michał Sawicki. - Od czterech lat przygotowujemy się do igrzysk. To żmudny, długotrwały proces - dodał trener. Igrzyska paraolimpijskie rozegrane zostaną w 2020 roku w Tokio.

Mazur jest trzykrotną medalistką mistrzostw świata z 2017 roku, które rozegrano w Londynie. Tam sięgnęła po złoty medal na dystansie 1 500 metrów, srebrny na 800 metrów i brązowy na 400 metrów.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski ostro krytykowany w Niemczech. "Oczekiwania wobec niego są ogromne!"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×