Chciał przejąć Legię, pojawił się temat Wisły. Zbigniew Jakubas - człowiek, który podarował Joannie Mazur mieszkanie

ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Krzysztof Ibisz, Zbigniew Jakubas, Joanna Mazur, Jan Kliment
ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Krzysztof Ibisz, Zbigniew Jakubas, Joanna Mazur, Jan Kliment

Dzięki Zbigniewowi Jakubasowi marzenia Joanny Mazur stały się rzeczywistością. Krakowski przedsiębiorca ufundował jej mieszkanie. Poruszyła go historia niewidomej sportsmenki, która odnosi wielkie sukcesy.

W tym artykule dowiesz się o:

Historia Joanny Mazur wzruszyła wiele osób. Niewidoma lekkoatletka mieszkała w krakowskim internacie, gdzie pokój dzieliła z trzema innymi kobietami. Po pokazaniu podczas "Tańca z Gwiazdami" w jakich warunkach żyje mistrzyni świata w biegu na 1 500 metrów, na pomoc ruszyły setki - a może nawet tysiące - ludzi. Rozpoczęto specjalne internetowe zbiórki, na które ludzie poruszeni historią Mazur wpłacali pieniądze.

Podczas piątkowego odcinka lekkoatletka nie potrafiła ukryć wzruszenia. Gdy mówiła o swoich marzeniach, nie wiedziała, że tak szybko się spełnią. Po jej tańcu na scenie pojawił się Zbigniew Jakubas. Jeden z najbogatszych Polaków, z majątkiem szacowanym na 1,6 mld zł (wg tygodnika "Forbes", zajmuje 20. miejsce na liście), miał prezent dla Mazur. Krakowski przedsiębiorca ufundował jej mieszkanie.

Zobacz także: Mocne oświadczenie ws. Joanny Mazur. "Chcemy być traktowani na równych zasadach"

O tym, w jakich warunkach żyje Mazur, powiedziała mu córka. - Natychmiast obejrzałem materiał w internecie i nie ukrywam, że się bardzo wzruszyłem i podjąłem decyzję o pomocy tej wspaniałej dziewczynie. A ponieważ w życiu trzeba mieć dużo szczęścia, to tak się dobrze składa, że w moim projekcie "Nowa 5 Dzielnica" w Krakowie jest budynek, który czeka właśnie na panią! Jestem zaszczycony, że mogę pani przekazać nowe mieszkanie z piękną łazienką, salonem, sypialnią i dużym, słonecznym tarasem - mówił Jakubas.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa" #6. Liga Mistrzów, "TurboGrosik" w formie, strajk trenerów i piękne historie Lewandowskiego oraz Piątka [cały odcinek]

Sport to jedna z pasji krakowskiego biznesmena. Jest kibicem piłkarskim, który kiedyś był bliski przejęcia Legii Warszawa. Mówiło się również o jego zainteresowaniu wspieraniem klubu z rodzinnego miasta - Motoru Lublin, a na początku tego roku łączono go z Wisłą Kraków.

W 2003 roku, gdy Jakubas mógł zostać właścicielem Legii, skończyło się na rozmowach. Wtedy Pol-Mot, właściciel 80 proc. akcji Legii, prowadził rozmowy z trzema podmiotami, które były zainteresowane przejęciem klubu. Wtedy Legia miała długi, zawodnicy strajkowali i domagali się zapłaty zaległych pensji. - Umówiliśmy się z panem Jakubasem, że o tym, co stanie się z trenerami, zawodnikami, musielibyśmy zdecydować do 5 czerwca. Na razie z nikim nie zawarliśmy żadnych porozumień. Istnieje także możliwość, że jeżeli żaden z zainteresowanych podmiotów nie wróci do rozmów, to Pol-Mot pozostanie głównym udziałowcem spółki - mówił prezes Pol-Motu, Andrzej Zarajczyk, cytowany przez serwis legia.com.

- Muszę przyznać, że masa ludzi ten pomysł zainwestowania w piłkę mi odradza. Wiem o tym, że sport to niełatwa dziedzina. Nie ukrywam, że podzielam te obawy. Mam jednak nadzieję, że doświadczenia z działalności gospodarczej, z kierowania moimi przedsiębiorstwami dadzą się przełożyć na działalność w sporcie - tłumaczył Jakubas w wywiadzie udzielonym sport.pl.

Na początku 2019 roku wiązano go z Wisłą Kraków, która szukała nowego inwestora. Sytuacja Białej Gwiazdy była dramatyczna. Klub miał gigantyczne długi, stracił nawet licencję na grę w Lotto Ekstraklasie. Wisłę oddano w ręce Vanny Ly i Matsa Hartlinga. Jakubas miał być ratunkiem dla Białej Gwiazdy, ale informacje o przejęciu klubu przez biznesmena okazały się plotkami. Zostały zdementowane przez biuro zarządu firmy Jakubasa - Multico sp. z o.o.

Zbigniew Jakubas to polski przedsiębiorca i inwestor, właściciel Grupy Kapitałowej Multico. Jedną z najważniejszych inwestycji Zbigniewa Jakubasa jest Mennica Polska SA zajmująca się produkcją monet obiegowych i kolekcjonerskich. W skład portfela inwestycyjnego wchodzą też spółki z branży kolejowej, budownictwa kolejowego, deweloperskiej, budowlanej, automatyki przemysłowej, hotelowej, tekstylnej i filmowej.

Źródło artykułu: