Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Szymon Ziółkowski - poseł bez oszczędności. Upubliczniono oświadczenie majątkowe byłego sportowca

Upubliczniono oświadczenia majątkowe posłów na Sejm VIII kadencji. Z dokumentu wypełnionego przez Szymona Ziółkowskiego z Platformy Obywatelskiej wynika, że były młociarz praktycznie nie ma żadnych oszczędności.

Dawid Borek
Dawid Borek
Szymon Ziółkowski East News / GRZEGORZ DEMBINSKI/POLSKA PRESS / Na zdjęciu: Szymon Ziółkowski
Czternastokrotny mistrz Polski, sześciokrotny mistrz Polski, mistrz olimpijski (Sydney 2000) i mistrz świata (Edmonton 2001) w rzucie młotem po zakończeniu kariery sportowej wszedł do polityki. W 2015 roku, startując w wyborach parlamentarnych z listy Platformy Obywatelskiej, uzyskał mandat posła VIII kadencji.

Z jego oświadczenia majątkowego, które wpłynęło 25 kwietnia tego roku, wynika, że jego roczne dochody wynoszą niemal 200 tys. zł (ponad 16 tys. zł miesięcznie). Na taką kwotę składa się uposażenie poselskie (ok. 110,5 tys. zł), dieta parlamentarna (ok. 30 tys. zł), wynagrodzenie za świadczenie służb cywilnych (ok. 31,5 tys. zł) i wynagrodzenie za "wykorzystanie wizerunku Mistrza Olimpijskiego" (24 tys. zł).

Szymon Ziółkowski na dzień 25 kwietnia nie miał większych oszczędności. "Środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej: 9600,00 zł" - czytamy w oświadczeniu majątkowym byłego sportowca. Poseł nie dysponuje ponadto środkami w walucie obcej oraz papierami wartościowymi.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Czy w kadrze panuje rozluźnienie? "Jak wiem, że jest zgrupowanie reprezentacji, to nie biorę ślubu"
Dla porównania: w ubiegłorocznym oświadczeniu majątkowym Szymon Ziółkowski posiadał 10 tys. zł, rok wcześniej 4 tys. zł, w 2016 roku było to 7 tys. zł, a w 2015 - 5 tys. zł.

Na jego majątek (i jego żony - to małżeńska wspólność majątkowa) składa się ponadto dom o powierzchni 125,2 metra kwadratowego o wartości 595 tys. zł.

W oświadczeniu majątkowym Szymon Ziółkowski wykazał ponadto swoje zobowiązania pieniężne (powyżej 10 tys. zł). Te wynoszą ok. 650 tys. zł.

Upubliczniono też oświadczenie Jagny Marczułajtis, byłej snowboardzistki, a obecnie posłanki Platformy Obywatelskiej. W skrócie: oszczędności: 420 tys. zł, trzy domy o łącznej wartości 2,8 mln zł (własność) i działka o wartości 490 tys. zł (własność). Dochody: dieta parlamentarna - 3340,27 zł, uposażenie poselskie - 15922,15 zł.

Zobacz:
Szwajcarski sąd zawiesił regulamin IAAF ws. Semenyi!
Pechowa kontuzja mistrza Polski w skoku wzwyż. Maciej Grynienko zerwał ścięgno Achillesa

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • tegu4et5ujrtuj Zgłoś komentarz
  zidiociale spoleczenstwo wybierajace sportowcow i typow z big brothera :) przypadek ,ze wiekszosc z po ? :D
  • yes Zgłoś komentarz
   Jest jeszcze 458 posłów. Na końcu powinna być sonda/pytanie: o których jeszcze 4 (może być inna liczba) zamieścić skrócone informacje? Niech pokonkurują
   • Edward Klima Zgłoś komentarz
    Czyli co? czternastosześciokrotny mistrz nie zdążył się jeszcze nachapać?
    • marek.fox Zgłoś komentarz
     Czternastokrotny mistrz Polski, sześciokrotny mistrz Polski ? To dopiero jest hit w opisie sportowca:) Coś pan redaktor źle wyczytał w Wikipedi:)
     • Barłomiej Rej Zgłoś komentarz
      Całkiem przypadkiem całkiem niezależny portal wp ;)... artykuły o majtkach posłów z PO wrzuca do działu sportowego... żeby komentować mogli zalogowani użytkownicy.... nie tak jak
      Czytaj całość
      artykuly o Pawłowicz Kaczyńskim czy Jakubiaku....
      • Heracleion Zgłoś komentarz
       skromnie coz to jest? 200.000 rocznie? Nemal jak nic.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×