Diamentowa Liga. Konrad Bukowiecki skomentował efektowne zwycięstwo w Rzymie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MAREK DEMBSKI / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki
Newspix / MAREK DEMBSKI / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki
zdjęcie autora artykułu

"Pięknie jest" - cieszył się polski kulomiot po wygranej w stolicy Włoch. Konrad Bukowiecki ustanowił rekord życiowy na stadionie, a także rekord Europy do lat 23.

Na początku sezonu letniego Konrad Bukowiecki imponuje formą. 30 maja pobił "życiówkę" na otwartym stadionie na mityngu w austriackim St. Poelten, pchając kulę na odległość 21,70 m (więcej TUTAJ>>). Minął tydzień i zawodnik ze Szczytna spisał się jeszcze lepiej.

W czwartek Bukowiecki wygrał konkurs w Rzymie rozgrywany w ramach Diamentowej Ligi. Ustanowił kolejny rekord życiowy - 21,97 m. Zaledwie o trzy centymetry gorszy od jego najlepszego wyniku w karierze (22,00 m - uzyskane w hali w marcu 2018 r.).

Bukowiecki pobił także rekord Europy U-23 (należący do Niemca Davida Storla - 21,86 m z 2012 r.).

ZOBACZ WIDEO: Na jaw wychodzą kulisy akcji ratunkowej Revol i Mackiewicza

To nie koniec powodów do dumy. Wynik Polaka to najlepszy rezultat w tym roku w Europie (na listach światowych wyżej są tylko: Amerykanin Ryan Crouser - 22,74 m oraz Nowozelandczyk Tomas Walsh - 22,06 m) oraz rekord mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie (poprzedni był o 30 cm gorszy).

"Pierwsza w życiu wygrana na Diamentowej Lidze, Rekord Europy U23!!!! Pięknie jest" - podsumował swój występ w Rzymie Bukowiecki (pisownia oryginalna).

W Rzymie startował także drugi z naszych kulomiotów, mistrz Europy Michał Haratyk. Zajął 5. miejsce z rezultatem 21,26 m.

Zobacz także: Konrad Bukowiecki: Fajnie wrócić na dobre tory

Źródło artykułu: