Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Wzruszenie Sebastiana Chmary po srebrnym medalu sztafety

Reprezentacja Polski kobiet wywalczyła srebrny medal podczas MŚ w Katarze, pobijając przy tym rekord kraju. Wzruszenia nie krył Sebastian Chmara, który komentował z Przemysławem Babiarzem te zawody.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Sebastian Chmara Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Sebastian Chmara
Tradycyjnie mistrzostwa świata wieńczyły biegi sztafetowe 4x400 metrów. Dla nas zdecydowanie ważniejszy i bardziej emocjonujący był ten z udziałem kobiet. Polki były w gronie faworytek, choć już przed biegiem Przemysław Babiarz w TVP Sport przestrzegał, że to Amerykanki są najmocniejsze. Od razu zaznaczając, że widzi naszą kadrę na drugim miejscu.

Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub Kowalik i Justyna Święty-Ersetic - w takiej kolejności biegły Aniołki Matusińskiego. Rozegrały ten bieg znakomicie. Choć rzeczywiście zespół z USA był poza zasięgiem, walka rozgrywała się między Polkami, Brytyjkami a Jamajkami.

Czytaj też: 
-> Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. "Mistrzu, jestem dumny". Komentarze po brązie Lewandowskiego
-> Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Twitter po srebrze Aniołków Matusińskiego. "Po prostu rewelacja"

Ostatecznie Święty-Ersetic puściła przed sobą reprezentantkę Jamajki, by ostatecznie wyprzedzić słabnącą rywalkę i zanotować imponujący finisz. Przemysław Babiarz triumfował, bo dokładnie taki scenariusz przewidział. Kilkanaście sekund po zakończeniu biegu powiedział, że współkomentujący zawody Sebastian Chmara (były lekkoatleta, specjalizujący się w wielobojach - przyp. red.) popłakał się ze wzruszenia.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Piotr Lisek: Teraz jestem mistrzowskim ojcem

Nic dziwnego, chwilę później okazało się, że równie wzruszeni w studiu w Warszawie byli Monika Pyrek i Maciej Urbaś. Zachwycając się rekordem Polski, ale także tym, w jaki sposób bieg się rozstrzygnął.

Czy polskie biegaczki są w stanie zdobyć medal na IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×