Polskie gwiazdy na ORLEN Cup. Lekkoatleci z optymizmem

- Starty na ORLEN Cup zawsze były dla mnie udane, więc mam nadzieję, że i teraz tak będzie - mówi Ewa Swoboda, jedna z gwiazd lekkoatletycznej imprezy, która 12 lutego odbędzie w Łodzi.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Ewa Swoboda East News / Aleksandra Szmigiel/REPORTER / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
12 lutego w Łodzi, po raz czwarty w Atlas Arenie, odbędzie się międzynarodowy miting, w którym lekkoatleci rywalizować będą w ośmiu konkurencjach - biegach na 60 metrów kobiet i mężczyzn, biegach na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn, skoku o tyczce mężczyzn, skoku wzwyż kobiet oraz pchnięciu kulą kobiet i mężczyzn.

- Dla naszych zawodników będzie to początek drogi do Halowych Mistrzostw Europy, które na początku marca odbędą się w Toruniu. Polscy zawodnicy mogą osiągać minima, by wystartować w Toruniu od 1 stycznia, a mityng ORLEN Cup 2021 będzie pierwszą do tego okazją w Polsce - mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Start w Atlas Arenie zawsze był dla mnie emocjonujący, bo łódzka hala gwarantuje niesamowity kontakt z publicznością. Nie wiem, jak to zostanie rozwiązane w dzisiejszych czasach, ale jeśli trybuny będą puste to na pewno odczuję brak wsparcia kibiców - dodaje Piotr Lisek.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: imponujące umiejętności Piotra Liska. Jest rewelacyjny

Jeśli okaże się, że obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym zostaną zmniejszone, a na trybuny będą mogli wrócić, nawet w mocno ograniczonej liczbie, kibice, to wtedy wstęp będzie bezpłatny. Według aktualnych wytycznych kibiców na trybunach nie będzie.

- Mamy nadzieję, że będziemy mogli na trybuny zaprosić choćby niewielką grupę kibiców, bo sportowcy przecież startują dla kibiców. Bardzo się cieszę i chciałbym podkreślić, że mimo pandemii mityng nadal wspierają sponsorzy, m.in. niezawodny PKN ORLEN i miasto Łódź - dodaje Chmara.

Startu w Orlen Cup 2021, podobnie jak i całego sezonu, nie mogą się też doczekać inni spragnieni startów polscy lekkoatleci.

- Atlas Arena w Łodzi nie jest typową halą lekkoatletyczną, ale bardzo lubię tam startować. To jest polski teren, a poza tym jest to duża i piękna hala, a tartan jest nośny. Zapamiętałem Atlas Arenę jako halę zawsze wypełnioną po brzegi kibicami. Doping niosący się z trybun pomagał osiągać dobre rezultaty. Zresztą sam wybiegałem tam drugi wynik w karierze - mówi Damian Czykier, specjalista od rywalizacji na płotkach, aktualny halowy mistrz Polski na 60 metrów przez płotki oraz mistrz Polski ze stadionu na 110 metrów przez płotki.

Biało-Czerwoni podkreślają, że ORLEN Cup, podobnie jak rozgrywany kilka dni później Copernicus Cup to najważniejsze starty na początku sezonu halowego. - Zawsze mi się dobrze biega na tych mityngach, choć nie ukrywam, że znaczącą rolę odgrywa w tym wszystkim publiczność. Wiele wskazuje na to, że tym razem jej nie będzie, więc będę musiał poradzić sobie bez tego wsparcia - dodaje Czykier.

Najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda podkreśla, że jej przygotowania do sezonu przebiegają pomyślnie. - Na szczęście możemy spokojnie trenować w ośrodkach COS, bo gdy były one zamknięte to mieliśmy problem, a przecież na dobry wynik składa się cała ciężka i długa praca na treningach - mówi Swoboda, która sezon halowy rozpocznie 29 stycznia w niemieckim Karlsruhe.

- Starty na ORLEN Cup zawsze były dla mnie udane, więc mam nadzieję, że i teraz tak będzie - dodaje Swoboda.

- A ja cieszę się, że ten rok będzie obfitował w imprezy lekkoatletyczne, z których wiele odbędzie się w Polsce. I tylko mam wielką nadzieję, że uda się wypracować rozwiązania, które pozwolą kibicom wspierać polskich zawodników na żywo - mówi Lisek.

ORLEN Cup 2021 odbędzie się 12 lutego o godz. 17 w łódzkiej Atlas Arenie.

Marian Woronin: Najlepsi sprinterzy uciekają do piłki nożnej. Czytaj więcej--->>>

Igrzyska olimpijskie w Tokio w 2024 roku!? Czytaj więcej--->>>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×