Szykują się wielkie emocje. Plejada gwiazd lekkiej atletyki przyjedzie do Łodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Michał Haratyk (po lewej) i Konrad Bukowiecki (po prawej)
PAP / Adam Warżawa / Michał Haratyk (po lewej) i Konrad Bukowiecki (po prawej)
zdjęcie autora artykułu

12 lutego w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się mityng Orlen Cup. Na starcie zobaczymy gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej lekkiej atletyki.

Sezon halowy powoli się rozkręca i wkrótce będziemy świadkami kilku emocjonujących mityngów, także w Polsce. 12 lutego, w Łodzi, odbędzie się Orlen Cup - zobaczymy w nim zawodników i zawodniczki rywalizujące w siedmiu konkurencjach: biegach na 60 metrów kobiet i mężczyzn, biegach na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn, skoku o tyczce mężczyzn, skoku wzwyż kobiet oraz pchnięciu kulą mężczyzn.

Na starcie staną gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Szczególnie imponująco wygląda lista nazwisk, które zobaczymy w konkursie skoku o tyczce mężczyzn. Do Łodzi przyjedzie mistrz olimpijski - Thiago Braz, dwukrotny mistrz świata - Sam Kendricks, trzykrotny medalista mistrzostw świata - Piotr Lisek, a także złoty medalista mistrzostw świata z 2011 roku, Paweł Wojciechowski.

Konrad Bukowiecki zmierzy się z Michałem Haratykiem w konkursie pchnięcia kulą, a rywalizował będzie z nimi także utytułowany reprezentant Niemiec, David Storl. W biegu na 60 metrów przez płotki zobaczymy wicemistrza olimpijskiego z 2016 roku, Orlando Ortegę, a walkę z nim podejmą m.in. Damian Czykier i Artur Noga. Wśród kobiet, w tej samej konkurencji, zobaczymy Karolinę Kołeczek.

- Bardzo ciekawie będzie też w biegach płaskich na dystansie 60 metrów, gdzie zobaczymy m.in. świetnego Amerykanina Michaela Rodgersa, czy Holendra Jorisa van Goola, a u pań, obok naszej Ewy Swobody, choćby medalistkę halowych mistrzostw Europy Ezinne Okparaebo z Norwegii - przyznał Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, cytowany przez oficjalną stronę związku.

Wszystko wskazuje na to, że impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję z mityngu przeprowadzi Telewizja Polska.

Czytaj także: - Tokio straci igrzyska olimpijskie? MKOl otrzymał propozycję przeniesienia imprezyBill Gates: Igrzyska w Tokio odbędą się, ale pod jednym warunkiem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale jej siadło! Kapitalne uderzenie piłkarki Chelsea

Źródło artykułu: