KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lekkoatletyka. HME w Toruniu z udziałem kibiców? Prezydent Zaleski liczy na wyrozumiałość rządu

Prezydent Torunia nie wyklucza, że podczas marcowych HME na trybunach, pomimo pandemii koronawirusa, będą mogli pojawić się fani. - Jesteśmy w kontakcie z decydentami - zdradził Michał Zaleski, cytowany przez PAP.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Michał Zaleski, prezydent Torunia WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan. / Michał Zaleski, prezydent Torunia.
36. Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbędą się w Arenie Toruń w dniach 4-7 marca. Do mistrzostw zostały trzy tygodnie. Prezydent Torunia Michał Zaleski, pomimo wciąż złej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie, wierzy że na zawody będą mogli wejść fani.

- Jesteśmy w stałym kontakcie - powiem umownie - z decydentami ogólnokrajowymi. Bardzo liczymy na wyrozumiałość dla tej sytuacji - powiedział Zaleski podczas czwartkowej konferencji prasowej (cytat za Polską Agencją Prasową).

Prezydent podkreślił, że w przypadku ewentualnej zgody lub zniesienia do tego czasu obostrzeń przez rządzących, w grę wchodzi możliwość wpuszczenia do Areny Toruń tylko części kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Polscy sportowcy zaszczepieni przed igrzyskami olimpijskimi? "Kryteria są jednoznaczne"

W porozumieniu z Europejską Federacją Lekkoatletyczną organizatorzy HME 2021 planują testować na obecność koronawirusa nie tylko zawodników i trenerów, ale także m.in. sędziów, dziennikarzy czy osoby z obsługi mistrzostw.

Na całym obiekcie będą obowiązywać najwyższe standardy bezpieczeństwa np. separacja ruchu czy też zmodyfikowane zasady wręczania medali. Jak zapewnił prezydent Zaleski, najważniejsze jest to, by mistrzostwa Europy w ogóle doszły do skutku. W środę (17 lutego) w Arenie Toruń zostanie rozegrany mityng World Indoor Tour - Copernicus Cup.

Zobacz:
Tokio 2020. Zapłaci głową za seksistowskie uwagi? Media: Yoshiro Mori jednak ustąpi
Nie zostawi sobie nawet złotówki. Polski gwiazdor odda wypłatę na szczytny cel

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×