HME Toruń 2021. Sensacja! Paweł Wiesiołek ma medal!

Paweł Wiesiołek wywalczył brązowy medal w siedmioboju podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Ustanowił przy tym swój rekord życiowy.

PS
Paweł Wiesiołek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Paweł Wiesiołek
Paweł Wiesiołek zajmował piąte miejsce w siedmioboju podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu po pierwszym dniu zmagań. Niedzielę zaczął jednak w imponującym stylu - ustanowił nowy rekord życiowy w skoku o tyczce (5,20 m) i przed ostatnią konkurencją (biegiem na 1000 metrów) przesunął się na trzecie miejsce. Miał też zapas nad rywalami, którzy aspirowali do medalu i znajdowali się za nim.

W biegu na 1000 metrów wszystko na jedną kartę postawił Rik Taam. Holender ruszył bardzo mocno i musiał gonić go Wiesiołek, aby utrzymać medal. Ostatecznie Taam triumfował ze znaczną przewagą, ale nie na tyle dużą, aby odebrać trzecie miejsce Polakowi.

Halowym mistrzem Europy został Kevin Mayer (6392 punkty), a srebro wywalczył Jorge Urena (6158 punktów). Wiesiołek zakończył zmagania z wynikiem 6133 pkt., co jest jego nowym rekordem życiowym.

- Cieszę, się, bo bardzo długo czekałem na ten medal. Wymarzony, wyśniony - przyznał po zakończeniu zmagań przed kamerami Telewizji Polskiej.

To czwarty medal dla Polski w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. Wcześniej Biało-Czerwoni zdobyli trzy srebra (Michał Haratyk, Marcin Lewandowski oraz Justyna Święty-Ersetic).

Wyniki siedmioboju podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu:

Miejsce Zawodnik Kraj Punkty
1. Kevin Mayer Francja 6392
2. Jorge Urena Hiszpania 6158
3. Paweł Wiesiołek Polska 6133

Czytaj także: - HME Toruń 2021. Wielki pech Damiana Czykiera! Belocian ze złotem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo Lindsey Vonn. Upadek jej nie złamał
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×