Mistrzostwa świata sztafet. Co za bieg! Złote medale dla Polek! Prowadzenie od pierwszej zmiany do końca

Polska sztafeta 4x200 metrów kobiet zdobyła złote medale podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w biegach rozstawnych Chorzów 2021!
PZ
Na środkowy planie zdjęcia: Klaudia Adamek Od prawej: Paulina Guzowska PAP / Andrzej Grygiel / Na środkowy planie zdjęcia: Klaudia Adamek. Od prawej: Paulina Guzowska

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek oraz Marlena Gola. Guzowska jako pierwsza dobiegła do strefy zmian z przewagą 38 setnych sekundy nad drugą zawodniczką. Pozostałe Polki utrzymały przodownictwo. Reprezentantki gospodarzy zwyciężyły z czasem 1:34.98.

Niesamowitego wyczynu dokonała Klaudia Adamek, która w niedzielę zdobyła aż dwa medale. 13 minut przed rozpoczęciem biegu 4x200, zaprezentowała się w sztafecie 4x100 metrów.

Adamek uzyskała najlepszy czas na swojej zmianie, Ciba oraz Gola miały drugie rezultaty.

Drugie miejsce zajęły Irlandki: Aoife Lynch, Kate Doherty, Sarah Quinn oraz Sophie Becker (1:35.93).

Na trzeciej pozycji zostały sklasyfikowane zawodniczki z Ekwadoru: Angela Tenorio, Virginia Villalba, Marizol Landazuri, a także Gabriela Suarez (1:36.86). Czwarta była Dania (1:37.80), a piąta - Kenia (1:38.26).

To już czwarty medal polskiej sztafety podczas zawodów World Athletics Relays Silesia 2021.