Polska gwiazda wspiera Festiwale Biegowe. "Sport uczy szacunku"

Za nami już dwa Festiwale Biegowe - w wielkopolskim Złotowie i w Pucku na Pomorzu. Impreza odbędzie się jeszcze w trzech innych miejscach na terenie całej Polski. To sportowe święto dla uczniów szkół podstawowych.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Konrad Bukowiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki
W sumie w pięciu Festiwalach, organizowanych przed Fundację Orły Sportu, ma wziąć udział ponad sześciuset uczniów szkół podstawowych, którzy będą rywalizować w biegach na 1000 i 3000 metrów w kategoriach dziewcząt i chłopców. Uczestnicy biegów otrzymają medale i drobne upominki.

- Uzupełnieniem rywalizacji sportowej będzie festyn, w ramach którego każdorazowo odbędzie się spotkanie ze znanym sportowcem, a także różnorodne animacje, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży oraz dmuchańce i poczęstunek – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji "Orły Sportu".

- Sport jest bardzo ważny, bo m.in. bardzo pomaga w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji społecznych. Dlatego jest tak ważny zwłaszcza dla młodych ludzi, zwłaszcza teraz w okresie pandemii, kiedy te relacje w znaczy sposób zostały zaburzone i ograniczone - mówi Konrad Bukowiecki, czołowy polski lekkoatleta, który był gościem specjalnym Festiwalu Biegowego w Pucku.

ZOBACZ WIDEO: DME 2021. Kamila Lićwinko: Naprawdę nic nie jest w stanie wytrącić mnie z równowagi

- Sport młodych ludzi uczy nie tylko rywalizacji w gronie rówieśników, ale także samodyscypliny, umiejętności dążenia do celu i życia w grupie oraz szacunku dla drugiego człowieka. Dzięki zajęciom sportowym dzieci i młodzież lepiej radzą sobie w społeczeństwie, tym prawdziwym, a nie wirtualnym.

Za nami już Festiwale Biegowe w Złotowie i Pucku. Później dzieci będą biegać także w w Władysławowie (5 czerwca) w województwie wielkopolskim, a następnie we Wrocławiu, 19 czerwca, gdzie młodzi biegacze będą rywalizować w Parku Biskupińskim. Cykl zakończy się 15 sierpnia imprezą na stadionie lekkoatletycznym "Podskarbińska" w Warszawie.

Organizację Festiwalu Biegowego dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Objawił się następca Usaina Bolta? Co za wynik! Czytaj więcej--->>>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×